Svým typickým dlouhým nápřahem se opřel v přesilovce z první do puku, který mu po vyhraném vhazování Ryana přiťukl parťák z druhé obranné dvojice Skogs. V čase 29:57 svým gólem do pravého horního růžku vyhnal brankáře hostů Gustafa Wesslaua z klece.

„Bylo to absolutně úžasné. Chtěl bych moc poděkovat spoluhráčům, protože tu vládne neuvěřitelná atmosféra," pochvaloval si v angličtině v rozhovoru pro klubovou televizi Örebro.

Domácí tým na ledě vládl. Po první třetině odcházel do kabin za stavu 3:0, po druhé části pak Örebro vedlo už 6:1. Hostujícímu týmu nepomohl ani zkušený obránce Jere Karalahti,

„Byla to tak trochu bláznivý hokej. Začali jsme docela dobře, v první řadě jsme hráli přesilovky a udržovali náskok. Byl to opravdu pěkný hokej pro fanoušky," pochvaloval si Zámorský.

Örebro vyhrálo počtvrté v řadě a vyhouplo se na čtvrté místo v tabulce švédské Elitserien. Po zápase pak přišly velké chvíle brankáře Juliuse Hudáčka. Slovenský gólman, který netradičními kousky baví pětitisícový kotel fanoušků. Po rolbě a sáňkách osedlal i motorku, po které se proháněl po ledové ploše. A publikum aplaudovalo.

„Mluvil jsem s Kubou Krejčíkem o této atmosféře a měl pravdu. Jsou tu fantastiční fanoušci. Jsem tady ze všeho nadšený," vzkázal Zámorský, jehož už v sobotu čeká další zápas na ledě Linköpingu.

VIDEO: HUDÁČKOVA OSLAVA NA MOTORCE

VIDEO: GÓLY ZÁPASU