„NHL ale nezavrhuju. Mám teď ale na dva roky smlouvu v Örebru a soustředím se na něj. Dva roky tam určitě odehraji. Co dalšího bude potom, se uvidí," vykládal dnes odpoledne v rozhovoru pro Deník Zámorský, který se tak vrací do míst, kde dokončil loňskou sezonu.

Padá tím varianta, že by se zlínský odchovanec vrátil do české extraligy.

„Dostal jsem jen zprávu od agenta, že jej vedení Zlína kontaktovalo se zájmem v případě návratu. Ale jednoznačně jsem agentovi řekl, že chci jít do Švédska a ať mi tam najde práci. A když byly nabídky, za které jsem rád, tak jsem jednu z nich přijal," vysvětloval Zámorský, který se Zlínem slavil v roce 2014 mistrovský ti­tul.

Ve stočtyřicetiti­sícovém univerzitním městě ve střední části Švédska našel svůj nový domov.

„Hokej mě tam bavil. Líbilo se mi, jak tam všechno chodí přes zázemí, komunikaci s trenéry. Všechno tam fungovalo," vzpomínal na loňské působení Zámorský, který se v jedné kabině potká s krajany Jakubem Krejčíkem a Jakubem Petružálkem.

Seriózní zájem a atraktivní podmínky podle agenta hráče Roberta Spálenky předložilo i MODO.

„A pak byl ve hře ještě další klub ze Švédska. Ale chtěl jsem do Örebra, nebylo co řešit, když obě strany projevily zájem. Dali mi skvělou smlouvu, takže jsem spokojený," vzkázal Zámorský, který si krátce vloni vyzkoušel i finskou SM ligu v dresu Espoo Blues, kde zaznamenal v 25 zápasech šest bodů za tři trefy a stejný počet přihrávek.

V závěru ledna zamířil právě do Örebra, kde odehrál 16 zápasů včetně play off a připsal devět bodů za tři branky a šest asistencí.

„Byli jsme s ním velmi spokojeni. Má vlastnosti, aby byl aktivní v útoku a pomohl v obraně. Smlouva je vyhotovena pro tuto a příští sezonu. To znamená, že začínáme skládat tým i pro nadcházející sezonu," pochvaloval si generální ředitel klubu na klubovém serveru Pontus Gustafsson.

Zámorský se již připojil k týmu, ale na následujícím tripu po jižním Švédku v zítřejším zápase s Växjö a s Karlskrona ještě nenastoupí. „Nicméně bude připraven do sobotního domácího zápasu proti Frölundě," řekl Gustafsson.

Účastník loňského mistrovství světa v Minsku uzavřel loni v červnu jako nedraftovaný volný hráč dvouletý kontrakt s Rangers, ale v newyorském celku nedostal šanci ukázat se nejen v NHL, ale nebyl nominován ani k jedinému přípravnému zápasu v kempu před sezonou.

„Dalo mi to další zkušenosti do mé další kariéry. Vím, jak se hraje zámořský hokej," hledal i v nevydařeném angažmá pozitiva Zámorský.

V minulém ročníku hostoval v Evropě, v této sezoně sehrál na farmě v AHL za Hartford deset utkání a připsal si dva body za gól a asistenci.

„Na farmě jsem nebyl spokojený. Ani jsem pravidelně nehrál, proto tam nemělo smysl zůstávat. Není ale pravda, že by mi zámořský hokej nesedl. Když jsem hrál, nevedl jsem si špatně. Problém byl v tom, že jsem dva zápasy hrál a na další dva jsem skončil na tribuně. Nemělo pro mě smysl pokračovat v takovém angažmá, takže jsem ho ukončil. Bylo z mé iniciativy ukončit smlouvu a dál jsem se o to nestaral," vysvětloval Zámorský.

Podle něj to ale nebylo rozhodnutí ze dne na den. „Nebylo to rychlé, rozvázání smlouvy se táhlo. Měl jsem to všechno promyšlené, nebyl to unáhlený krok," tvrdil reprezentační obránce, který tak bude k dispozici i trenérovi národnímu týmu Vladimíru Vůjtkovi.

Naopak například možnosti v Kontinentální hokejové lize ani neřešil. „Vůbec jsem to neřešil. Nechtěl jsem v půlce sezony jít do nové ligy, kterou neznám. Chtěl jsem se vrátit do známého prostředí. Rozhodl fakt, že o mě měli zájem," pochvaloval si Zámorský.