„Musíme furt bojovat a makat. Snad se nám pak přikloní štěstí a začneme vyhrávat. Já tomu věřím,“ neztrácí víru Pavel Sedláček, jediný střelec Zlína v zápase, který ve 12. minutě v přesilovce tečoval ránu Freibergse a poslal Zlín do vedení.

Berani působili sebevědomě, jenže další nadějné šance Szturc, Gazda, či Nosek neproměnili. Do trefy Zlína byl přitom Litvínov aktivnější, ale Čiliak byl pozorný.

Jenže druhá třetina patřila Litvínovu, který ve druhé třetině třemi góly rozhodl o třetí zlínské prohře v řadě. Nejprve ve 23. minutě vyrovnal Gerhát, který využil díry ve zlínské obraně a blafákem do bekhendu zavěsil.

A během čtyř minut už Berani prohrávali trefou Jarůška, který využil Ščotkovu přihrávku zpoza branky. Ve 36. minutě navíc Říha uklidil za Čiliaka vlastní střelu.

Ve 44. minutě tečoval Hanzl Štichovu střelu a naděje zlínských na body byly vymalovány na černo. Co naplat, že modrožlutí soupeře přestříleli 46:29. Mizerná produktivita, nedůslednost před vlastní brankou a místy i chaos v obraně stál Zlín další body.

„Rozdělil bych zápas na dvě části. První třetina ukázala, kde jsme. Měli jsme množství šancí, ale nedokázali jsme je využít. A další třetiny potvrdily, že na tom nejsme dobře. Po vyrovnání hráči uvadali,“ všiml si zlínský kouč Antonín Stavjaňa, který postrádal kromě dlouhodobě zraněného Fořta a Kašíka také nejproduktivnějšího hráče týmu Köhlera, jenž vyfasoval za faul na Douderu v pátečním zápase proti Třinci dvouzápasový distanc.

Za stav 1:4 Zlín hrál minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři, následně i dlouhou početní výhodu pět na čtyři.

„To byl zmar. Jeden hráč přehazoval zodpovědnost na druhého. Domácí vyhráli zaslouženě,“ uznal Stavjaňa.

Nejdramatičtějším okamžikem celého zápasu bylo ošklivé zranění Palmberga, který se po souboji s Kašparem praštil helmou o led a musela pro něj záchranářská nosítka.
Litvínov v závěru ještě pátým gólem kosmeticky upravil výsledek, když si Ščotkovu střelu srazil bruslí Gazda za záda bezmocného Čiliaka, který předtím vychytal brejk Hanzla a samostatný únik Jurčíka.

„Bylo to pro nás důležité utkání se šťastným koncem. Počet střel hovoří jasně pro soupeře, my jsme byli šťastnější,“ oddechl si asistent trenéra Šlégra Radim Skuhrovec.

Co se bude dít na Zimním stadionu Luďka Čajky dál?

LITVÍNOV - PSG BERANI ZLÍN 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Gerhát (J. Mikúš), 27. Jarůšek (Ščotka, J. Říha), 36. J. Říha (Gerhát), 44. M. Hanzl (Štich) – 12. P. Sedláček (Freibergs, Šlahař). Rozhodčí: Hejduk, Kova – Lhotský, Svoboda.

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – Jánošík (A), Kubát, J. Říha, Ščotka, Štich, L. Doudera – Kašpar (C), V. Hübl (A), F. Lukeš – Jarůšek, M. Hanzl, Petružálek – Jurčík, Zygmunt, Válek – Myšák, J. Mikúš, Gerhát – Helt.

PSG Berani Zlín: Čiliak (Huf) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Ferenc, Řezníček, Gazda, Hamrlík – Kubiš (A), P. Sedláček, J. Ondráček – Fryšara, Palmberg, Šlahař – Szturc, Honejsek, Dufek – Herman, Popelka, Š. Kratochvil.