„Bylo to ubojované vítězství. Už poslední zápas z naší strany měl parametry, jaké jsme si představovali, akorát nám to nevyšlo v závěru,“ připomněl hrdina zápasu nešťastný duel s Karlovými Vary, proti kterým Berani dvakrát v zápase vedli o dvě branky. O body nakonec přišli dvě vteřiny před koncem závěrečné sirény, kdy se jim nepodařilo ubránit přesilovou hru hostů.

Nyní to ale bylo jinak. Svěřenci Roberta Svobody sice za stavu 2:0 inkasovali, hosté ale druhou trefu nepřidali. Ani i přes téměř dvouminutovou power-play.

„Řekli jsme si, že to zvládneme. Za tři body jsme rádi,“ těšilo 35letého forvarda.

Obavy z předešlého střetnutí přitom na zlínské střídačce nepanovaly.

„V závěru žádná myšlenka o ztracených bodech proti Karlových Varům neproběhla. Věděli jsme, že to chceme urvat. Hlavní bylo, abychom nepanikařili,“ poodkryl recept ke třem bodům.

„Naštěstí jsme to zvládli, Vítkovice ani neměly větší tlak neměly. Nemyslím si, že by minulý zápas na nás padl,“ tvrdí Kubiš.

Zápas se Západočechy hodně těžko skousával.

Extraligoví hokejisté Zlína (ve žlutém) v rámci úterního 23. kola ve svém třetím domácím vystoupení v řadě vyzvali Vítkovice.
Berani udolali Vítkovice a doma poprvé uspěli za tři body

„Měl dlouho v hlavě. Ještě den po utkání se se mnou nedalo bavit,“ přiznal Kubiš s trpkým úsměvem. Nakonec se mu to podařilo a své spoluhráče dovedl za výhrou.

„Ale takový je sport, stalo se. Muselo se to hodit za hlavu. Náš výkon proti Vítkovicím byl podobný tomu nedělnímu, tentokrát ale už s lepším koncem pro nás.“

Jeho moment přišel v čase 37:51, kdy po nastavil čepel hole a hostujícímu brankáři Svobodovi nedal šanci zareagovat.

„Teče jsou převážně o tom, že jak gólman, tak přímo hráč, který tečuje, neví, kam puk dopadne,“ usmíval se zkušený forvard.

Pro Berany byla včerejší výhra o to důležitější, že na osmý pokus v letošním ročníku hokejové extraligy poprvé dokázali vybojovat tři body na domácím ledě. Jediného vítězstvím dříve dosáhli proti Pardubicím, které zdolali 3:2 po samostatných nájezdech.

„Doma je důležité vyhrávat. A to i když na stadionu nejsou diváci. Každá výhra se počítá, nemáme se na co šetřit. Musíme urvat každý bod, abychom dokázali vybojovat play-off,“ zdůrazňuje na závěr Pavel Kubiš jednoznačný cíl Beranů.