„Dokážu si jej v této pozici představit docela dobře,“ reagoval včera na dotaz Deníku Záruba.

„Jeho největšími přednostmi jsou přehled, úroveň vystupování a cizí jazyky,“ charakterizoval Hostáka Záruba. Ti se během přímých přenosů výborně doplňovali.

„Martin mě kontaktoval předtím, než zpráva vyšla z médií. Věděl jsem to včas. Podrobně jsme to probírali v úterý,“ přiznal Záruba, který by si v případě Hostákovy dohody se Zlínem musel hledat náhradu.

„Ano, to je zřejmé. Vyjasnili jsme si, že tyto dvě profese jsou neslučitelné, pokud je tedy chápeme v jejich správné definici,“ řekl Záruba. „Pochopitelně by to byla velká ztráta. Martin za 17 let práce výborně pochopil smysl své role v programu a na jeho úspěchu měl v ČT velký podíl. Až jednou jeho klubové angažmá skončí, může se do našeho týmu expertů vrátit,“ vzkázal Záruba.

Hosták si dodnes vzpomíná, jak jej Záruba v roce 2001 s nabídkou spolupráce oslovil.

„Zrovna hledal spolukomentátory. Oslovil mě v době, kdy jsem ještě hrál ve Švédsku. Zavolal, jestli bych s ním nechtěl komentovat Švédské hokejové hry. Já byl zrovna zraněný, odehrál jsem třeba dva zápasy, pak dva jsem zase stál, měl jsem problémy s kyčlemi, nabídka mi proto přišla vhod,“ vzpomínal Hosták v roce 2013 pro Orlický týdeník.

„Bylo to fajn a líbilo se mi to. Po sezoně se ukázalo, že problémy s kyčlemi jsou vážnější. Doktor mi doporučil, abych s hokejem skončil. Přišla znovu nabídka od Roberta a já s ním v tom roce jel na mistrovství světa do Německa,“ popisoval začátek spolupráce Hosták, který se léty vypracoval na experta s elektronickou tužkou.

Ukončí po 17 letech spolupráci výzva ze Zlína?