„Úspěch je blízko, ale poslední krok je nejtěžší. To ví každý sportovec. Jsem ale optimista, zvládneme to,“ hřímá do světa před nedělní večerní rozhodující bitvou se Švýcarskem.

Bývalý úspěšný hokejista Jaroslav Balaštík, aktuálně hokejový agent.
Kanonýr Balaštík o MS, fanoušcích, ale ústupu hokejové mládeže na Zlínsku

Za stěžejní v semifinálové bitvě se Švédy označil odhodlanost, týmovost a neposlední řadě podporu fanoušků- euforii, která v pražské aréně panuje celý šampionát. „Ta je neskutečná! Kluci na ledě prokázali větší vůli a odhodlanost, máme kvalitního gólmana, byli jsme skvěle takticky připraveni na soupeře. Využili jsme nacvičené signály, brejky, kdy beci nespí a podporují útočná snažení,“ vypíchl Vosátko.

„Čekal jsem vyrovnanější partii, ale po obratu jsme již zcela převzali otěže a dominovali. Švédi byli frustrovaní, naopak naši po takovém průběhu již ničeho nebáli, neuhnuli jsme, nic nás nebolelo.“

Fanoušci fotbalu v regionu tipují hokejové zlato
Fanoušci fotbalu v regionu tipují výsledek hokejového finále. Podívejte se

Coby bývalý bek pozorně sleduje práci obránců. „Úspěšná defenziva už ale není jen o obráncích. Začíná po každé ztrátě kotouče už i v útoku. Na MS prakticky už není zásadní rozdíl mezi obráncem a útočníkem, tyto role se v moderním hokeji už prolínají. Nový trend,“ poznamenal Vosátko, který kvůli pracovnímu, trenérskému vytížení u mládeže zlínského hokeje sleduje šampionát jako většina výhradně u televizoru.

Speciální recept na našeho nedělního finálového soupeře nemá. „Stejně jako je jedno, na koho jsme v boji o světový titul narazili. Stejně určitě smýšlí i hráči a trenéři, protože když chceš dojít na vrchol, je jedno, koho porazíš. Jsme v euforii, nyní můžeme porazit každého!“

Divizní fotbalisté Baťova (ve žlutém) zvládli důležitý záchranářský duel 23. kola skupiny E, když doma porazili Kostelec na Hané 1:0.
Divizní Baťov se vzepřel osudu. Kdo jej spasil? A o koho opět přišli?

S prací hlavního kouče Radima Rulíka má osobní zkušenost. „Byl jsem na mnoha jeho seminářích a musím říci, že dokáže neskutečně vtáhnout do děje. Podobně to asi umí i v kabině,“ pousmál se Vosátko.

„A co by na Švýcary mohlo platit? Hlavně se vyvarovat zbytečných oslabení, disciplína bude zásadní. Bojovnost, týmovost, plnění taktiky a zase disciplína!“ dodal s úsměvem Lubomír Vosátko.

Fotbalisté Tečovic (ve žlutém) ve 23. kole doma remizovali s rezervou Holešova 0:0 a získaný bod jim stačil k tomu, aby naplno vypukly postupové oslavy domácích.
Podívejte se! V Tečovicích vypukly postupové oslavy! Šampaňské teklo proudem