„Často si říkáme, že je musíme zlepšit. Dnes se potvrdilo, že právě přesilovky rozhodly. Měli jsme jich dostatek, abychom skórovali,“ připustil zlínský Roman Vlach, autor jediné branky Beranů, která však přišla až v samém závěru a pouze zmírnila porážku.

„Sice jsme za ni rád, ale jeden gól doma je strašně málo. Celý zápas byl nějaký divný. Nešli jsme do něj, jako do jiných utkání. Mysleli jsme si, že bychom soupeře mohli přehrát chytrým hokejem. Bohužel, to se nám nevyplatilo. Musíme se vrátit zpět k tomu, jak hrajeme vždycky. Porážka nás mrzí, ale tragédii z ní neděláme.“

Hrdinou utkání se stal brankář Litvínova Jaroslav Hübl, jenž kryl 35 pokusů Zlína. Pouze na jeden byl krátký. „Domácí nás určitě nepodcenili, hráli svou hru. Ve středním pásmu opět čekali na naše chyby, které umějí potrestat. Dnes jsme měli štěstí, že jsme dali první gól, poté se uklidnili. Většinu zápasu jsme sehráli opravdu dobře,“ pochvalovala litvínovská jednička mezi tyčemi.

„Bylo těžké udržet Zlín, který hrál dost přesilovek, na jednom gólu. Určitě jsme měli i hromadu štěstí. Přitom při rozbruslení jsme se cítil ospalý, čtvrteční trénink nepatřil mezi podařenější a ani cesta zde nebyla ideální. Někdy je lepší cítit se špatně, výkon je pak lepší než pocit,“ poznamenal.

Zajímavostí letošních vzájemných zápasů Beranů s Litvínovem je skutečnost, že vždy vyhrává hostující tým. „Je to jenom náhoda, nic bych v tom nehledal. Na druhou stranu se nám lépe hraje proti kvalitnějším soupeřům,“ poznamenal zlínský útočník, jehož po utkání porážka hodně mrzela.

„Už kvůli divákům bychom měli potvrzovat body z venku i v našem prostředí. Pokusíme se o nápravu již v dalším domácím zápase. Za týdne se musíme kousnout a bezpodmínečně vyhrát,“ nabádá sebe i spoluhráče Roman Vlach.