Předchozí
1 z 5
Další

Ševci v základní části obsadili šestou pozici, se startem na domácím ledě si tak příliš vyskakovat nemůžou.

Pojďme však postupně. Jen připomínáme, že na Vsetín a Jihlavu v semifinále nenarazí!

Zlínští hokejisté postoupili do semifinále Chance ligy, ve třetím čtvrtfinále porazili Prostějov 6:2.Zlínští hokejisté postoupili do semifinále Chance ligy, ve třetím čtvrtfinále porazili Prostějov 6:2.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

1. vs. Poruba (1. místo po základní části)

Musí nastat: 
Poruba vyřadí Jihlavu a Vsetín zároveň postoupí přes Přerov. V případě postupu Přerova nad Vsetínem by Ostravané hráli se Zubry.

Poruba dominovala v základní části, druhou polovinou víceméně už proplula. V play-off se však zatím trápí, stejně jako loni s Berany doplácí na špatná oslabení, ve kterých inkasovala už sedmkrát! S Duklou Jihlava po středě prohrává 1:2 na zápasy a bude mít hodně práce, aby tuto sérii otočila.

2. vs. Litoměřice (4. místo základní části)

Musí nastat: 
Litoměřice vyřadí Třebíč, Poruba podlehne Jihlavě a Vsetín porazí Přerov.

Litoměřice měly solidní závěr základní části, i díky zaváhání soupeřů se nakonec překvapivě umístily na čtvrtém místě. Ve čtvrtfinále nyní svádí tuhé bitvy s pátou Třebíčí, nad kterou vedou 2:1 na zápasy.

3. vs. Třebíč (5. místo základní části)

Musí nastat: 
Třebíč vyřadí Litoměřice, Jihlava vyřadí Porubu a Vsetín postoupí přes Přerov.

Loňský vítěz základní části měl nakročeno do TOP 4, to mu ale o dva body uniklo. Ve čtvrtfinále se tak nakonec utkal právě s Litoměřicemi. Ačkoliv si Třebíč ze druhého venkovního odvezla vítězství, ve středu doma podruhé v sérii padla.

4. vs. Přerov (7. místo základní části)

Musí nastat: 
Přerov vyřadí Vsetín, Jihlava porazí Porubu.

Stále nejméně pravděpodobná, nýbrž ne nereálná varianta. Berani by pak semifinále, v úterý a ve středu, začínali doma. Přerov musel jít do předkola, po vyřazení Pardubic B čelí Vsetínu. S Valachy v prvním zápase schytali výprask 0:8, ve druhém utkání padli v prodloužení a ve středu už zvítězili. Proti jednomu z favoritů celé soutěže jsou pořád spíše v roli outsidera, postup Zubrů je však stále ve hře.