„Děkoval jsem stadionu za skvělou atmosféru, a že bylo vyprodáno. Šlo o velké derby, na které jsem se těšil. Mísilo se ve mně mnoho emocí. Děkoval jsem zlínským i komeťáckým fanouškům za skvělou atmosféru, jestli místní špatně pochopili, že jsem se jim vysmíval, tak to určitě ne, jen jsem jim děkoval. Takový je prostě hokejový život,“ snažil se vysvětlit Kašík své pozápasové chování.

Ten přitom v první polovině bitvy nevypadal vůbec jistě. Puky mu vypadávaly, nervozita na něm byla znát. Svůj výkon vygradoval až ve druhé polovině zápasu, kdy Kometa za stavu 3:1 a 4:1 zápas kontrolovala.

„Měl to dnes složité, nikdo by nechtěl být v jeho kůži. Fanoušci mu to dali sežrat, ale on se namotivoval a zvládl to,“ pochválil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný Kašíka, který pochytal 27 z 28 střel a vyhrál pomyslný souboj i s Jakubem Sedláčkem.

Inkasovaný gól v deváté vteřině v emocemi prošpikovaném utkání si Kašík vyčítal.

„Hodně jsem se připravoval, ale trochu jsem zaspal, protože jsem o hráči vůbec nevěděl, hlídal jsem si tyčku a zničehonic přišel puk dozadu a dával do prázdné brány. Byl jsem v šoku a jen jsem se ohlédl na kostku, jaký je čas a řekl si, že to tady skvěle začíná,“ ulevil si Kašík, jenž ještě měl na hlavě masku s motivy předchozího zaměstnavatele, ruského Chabarovsku.

Jenže zatímco zlínský odchovanec zápas zvládl, kulisa natřískaného zimáku prý dolehla i na zlínské hráče. „Nemohli jsme si sice přát lepší vstup do utkání, ale někteří neunesli, že hrají s našlapanou Kometou před vyprodaným zimákem. Musí se nad tím zamyslet, bylo to strašné z jejich strany,“ neadresně vyjádřil Hamrlík nespokojenost s některými výkony hráčů.

Na Zlín prý dolehla únava z náročného programu i tíha okamžiku. Vždyť vyprodáno bylo ve Zlíně naposledy před necelými třemi lety, 20. března 2016, ve třetím zápase čtvrtfinálové série play-off se Spartou.

„Musím poděkovat fanouškům za to, že bylo vyprodáno, zápas se nám ale hrubě nepovedl,“ štvalo Hamrlíka.
Kometa totiž využila dvě přesilovky, ve druhé třetině za stavu 1:2 během 41 vteřin Dočekalem a Muellerem rozhodla.

„Kluci toho měli plné zuby, Kometa byla jasně lepší ve všem. Mrzí nás to, musíme to ale hodit za hlavu,“ ví Hamrlík.
Zlínu ani nestačilo, že uhlídal druhou hvězdnou formaci s Plekancem a Eratem. Ta se bodově vůbec neprosadila.

„Ale herně jsme je vůbec neuhlídali. Bodově se sice neprosadili, ale jejich síla je obrovská. Jestli neměli body, to nic neznamená,“ tvrdil Hamrlík.

„Souhlasím s Martinem. Třeba dnes nebodovali, ale tlak si vytvořili. Přehrávali soupeře, když tým vidí, že jsou v tlaku, přidá se,“ pochvaloval si Pokorný.

PSG BERANI ZLÍN - KOMETA BRNO 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. J. Ondráček (Kubiš, Fořt) – 5. L. Horký (Mallet, Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Köhler), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec). Diváci: 7000 (vyprodáno).
PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Nosek, Žižka, Řezníček, Valenta, Gazda, Ferenc – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Okál – Lakatoš, Fryšara, Werbik – E. Kulda, P. Sedláček, Šlahař.
HC Kometa Brno: Kašík (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – L. Horký, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Köhler.