Nakonec ale ve třetí třetině ani on neustál velký tlak soupeře a dvakrát kapituloval. Podruhé v prodloužení.

„Neprohráli jsme, ale remizovali. Já góly v prodloužení nepočítám jako prohru,“ pronesl po utkání vážným hlasem 35letý strážce zlínské svatyně.

Dvě třetiny držel Igor Murín svůj tým nad vodou a uchovával šanci na prodloužení domácí série čtyř zápasů bez ztráty bodu.

„My jsme rádi i za ten bod, protože České Budějovice byly ve třetí třetině jasně lepší. Z tlaku, který si vytvořily, musely dát branku. Ale s takovým kvalitním mužstvem, jakým Budějovice jsou, je pro nás remíza dobrá,“ uznal gólman Igor Murín.

„Škoda že v následném prodloužení jsme dostali tak rychle gól. Dnes si nezasloužil vyhrát ani jeden tým. Na tři body jsme ale neměli,“ byl po zápase přesvědčen brankář RI Okna.

V první prohře zlínských hokejistů tak měl prsty i jeho bývalý trenér Ernest Bokroš.

„Soupeř hrál velmi dobře v defenzivě, což je jeho typický rukopis,“ potvrdil Murín, jenž si v utkání připsal čtyřiačtyřicet zásahů.

Potvrdil tak, že po zranění v zápase s Vítkovicemi, se opět vrátil do skvělé formy.

„Ano už jsme na sto procent v pořádku. Doufám, že pomohu týmu udělat nějakou sérii bez prohry,“ přeje si gólman Beranů.

Zlín po nevydařeném utkání v Třinci, kde nedokázal ani jednou rozvlnit síť, ani v zápase s Jihočechy střelecky nekoncertoval. „Máme období, kdy dáváme málo gólů. Snad se to v dalších utkáních zlepší,“ věří opora zlínských hokejistů. (šim)

Fotogalerie, video a reportáž ze zápasu: Berani podlehli Budějovicím v prodloužení