„Tyhle dva zápasy chceme zvládnout za tři body. Bude to nesmírně těžké. Jednak jde o silné soupeře a půjde to na krev a bude to předkolo play off," počítá Vlach s velkou dávkou emocí a nervů, jelikož Pardubice momentálně na sedmý Zlín ztrácejí šest bodů, Slavia ještě na 10. místě o bod více.

Naprázdno by pak nechtěl vyjít ani v neděli s Kometou Brno, která je šestá o dva body před berany. Čtvrteční dohrávka s Vítkovicemi pak může dodat klid a pohodu před třítýdenní pauzou. „Ty body by byly jen plus," tuší ve svých propočtech Vlach.

Po olympiádě se pak odehraje do konce základní části jen pět zápasů. „Patnáct bodů bude ve hře, ale následující zápasy mohou o všem podstatném výrazně napovědět," myslí si zlínský stratég.

Ten zřejmě již našel svou brankářskou jedničku v Liboru Kašíkovi. Talentovaný brankář totiž v posledních 13 zápasech pustil Horčičiku do branky jen jednou s Libercem (3:4). Většinu přitom Kašík odchytal na vysoké úrovni.

„Zatím na post jedničky výkonnost má. „Chytá velmi dobře. Musím to ale zaklepat, doufám, že mu to vydrží. Byla by hloupost ho teď nechat sedět a dávat tam Luboše. Věříme mu," vzkázal Vlach.

Ten opět sáhl i do složení formací. Do druhé řady k Čajánkovi a Veselému se vrátil Honejsek.

„Tonda má oproti loňsku rezervy, ale musí dostat šanci se ukázat. Jestli je to jenom v něm nebo zda je chyba i ve spoluhráčích a víc mu vyhovovala spolupráce s Čájánkem a Veselým. Momentálně tam ale k sobě lepší hráče nemůže dostat," upozorňuje Vlach.

Zlínský kouč velmi postrádá i Filipa Čecha, který nastřílel letos už devět gólů. Jenže již druhý týden laboruje s postranním vazem v koleni a jeho návrat na led je zatím nejistý. Přitom souhra s Holíkem mu klapala.

„Fungovalo jim to. Byla to dobrá dvojice, na kterou jsme spoléhali. Dělali body a i v oslabení bylo vidět, že mají sílu. Nyní jsme to ve třetí a čtvrté lajně museli přeházet. Je ale vidět, že jsou kluci natěšení na ty zápasy, tak doufejme, že to dobře dopadne," přeje si Vlach.

Start obránce Horáka je zatím vyloučený, ačkoliv již trénuje. Další bek Zámorský by mohl být třeba již na neděli připraven.

„Uvidíme, jak se bude Zámek cítit ráno. Několik dní sice netrénoval, je ale možné, že ho tam zařadíme," zcela nevyloučil Vlach start jednoho z klíčových borců.

V sestavě by nemělo chybět ani překvapení z posledních týdnů, útočník Pavel Sedláček, ačkoliv včerejší trénink strávil pouze v civilu pro šrám na tváři.

„Má tam tržnou ránu. To je ale u hokejistů běžné, takže hrát bude. Není to tak vážné zranění, se kterým by se nedalo hrát," tvrdí kouč.

Dnešní zápas bude výjimečný pro Radima Tesaříka, který nastoupí k tisícímu zápasu v extralize, a Balaštíka, jehož čeká osmisté utkání v nejvyšší soutěži.