Zlín doplatil na koncentraci, plzeňským indiánům podlehli

Zlín – Venku loupí na počkání, ale doma fanoušci trpí. Extraligoví hokejisté Zlína v pátek na vlastním ledě podlehli potřetí v řadě, tentokrát Plzni. Berani sice vyrovnali z 0:2 na 2:2, jenže do druhé pauzy inkasovali další dva rozhodující údery.

10.1.2014 3

Hokej PSG Zlín – HC Škoda PlzeňFoto: DENÍK/Jan Karásek

Indiánům se přitom venku vůbec nedaří, vždyť v Baťově městě uspěli po pěti porážkách v řadě a celkově teprve posedmé v sezoně. „Je to potěšující. Chci tým pochválit za bojovný výkon," liboval si hlavní kouč Plzně Milan Razým.

Zlín přitom ve 25. vzájemném zápase za poslední tři roky prohrával už 0:2, když v závěru první části pláchl Kratěna. Ve 27. minutě pak podruhé udeřil Lev.

Jenže berani se nedali a dvěma využitými přesilovkami se vrátili zpět do zápasu. Nejprve Čajánek tečoval nahození Valenty a o dvě minuty později zlínský kapitán připravil i gólovku pro Holíka.

Kapitán beranů Petr Čajánek: Řidič už zacouval napoprvé

„Tohle chci vyzdvihnout. Cením si, že jsme to nezabalili. Jenže určitou nekoncentrovaností jsme se připravili o výhru. Přitom na ledě byla zkušená první pětka, která situaci podcenila. Na dva góly jsme se nadřeli a pak jsme je zase ztratili," litoval Vlach.

„Tým nabádám, aby se nekoukal na výsledek a hrál za každého stavu stejně. Nesložili jsme zbraně a pořád produkovali svou hru, což se nám vyplatilo," lebedil si Razým.

Herně vyrovnaný zápas však Plzeň zlomila na svou stranu lepší produktivitou. Berani sice měli několik nadějných šancí i přesilovku pět na tři. Vše ale plzeňský brankář Machovský pochytal. „Podržel nás," vyzdvihl Razým výkon gólmana, který si připsal 35 úspěšných zásahů.

Naopak Zlín otevřel Škodovce okna v obraně dokořán. Zlínské individuální chyby v obraně nemilosrdně ještě do konce druhé třetiny potrestala. Jen 16 vteřin po vyrovnávacím gólu Holíka vrátil vedení Plzni Pletka a za dalších 55 sekund rozhodl druhou trefou v zápase Lev.

„Druhá třetina rozhodla, když jsme si dvoubrankové vedení vzali zpět," liboval si Razým.

V závěrečné části si Plzeň svůj náskok hlídala a Zlín k ničemu nepustila. Půl minuty před koncem Okál v pěstním souboji u střídaček složil provokatéra Dudu a za potlesku ochozů zamířil předčasně do kabiny.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.