„Máme to rozehrané dobře, ale teď půjde dost vidět, že byla měsíční pauza. Týmy budou nerozehrané a půjde o to, kdo toho využije. Bude se hrát určitě velmi silově,“ tuší zkušený obránce Zlína Tomáš Žižka.

Berani navíc před dnešní bitvou s pražskou Spartou (18.30) drží s náskokem bodu šestou příčku, která by Zlínu zaručovala rovnou postup do čtvrtfinále. „Samozřejmě bychom si rádi udrželi přímý postup do play-off, ale bude to těžké. Za námi jsou mezi dalšími soupeři jen minimální bodové rozdíly. Hodně napoví už nadcházející kolo a náš výsledek v Praze,“ uvedl zlínský trenér Robert Svoboda, který bude kvůli svalovému zranění postrádat kapitána týmu Veselého.

Zlín před olympijskou pauzou vyhrál čtyři z pěti zápasů a získal jedenáct bodů. Naopak Sparta se dál trápí. V pondělní dohrávce s Olomoucí prohrála popáté za sebou. „Už nevím, jak to zvednout. Mění se tady trenéři, dělá se pro úspěch všechno, přichází další hráči.

Nevím, jestli na to vůbec máme,“ ulevil si hlavní kouč František Výborný. „Musíme jít dál. Čeká nás týden pravdy. A ten nám ukáže, zda na to máme, nebo ne. Musíme se podívat pravdě do očí. Naše hra je bohužel pořád totožná,“ prohlásil zklamaný kouč pražské Sparty František Výborný. (dan, spo)