Hokejisté RI Okna nedokázali na vlastním ledě potvrdit úterní výhru ze stadionu obhájce mistrovského titulu

RI OKNA ZLÍN - SPARTA PRAHA 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Ani jeden tým nenastoupil kompletní. Na střídačce domácích zůstal pouze v civilu kapitán Okál, jenž má tržnou ránu na holeni. Pražanům scházeli Duba, Štefl, Ptáček a Dragoun.

Do brány Zlína nastoupil tentokrát Biegl, který vychytal Moravanům v úterý výhru v pražské T-Mobile Aréně. Jako první ale vážněji zasahoval Altrichter, který na konci října ve Zlíně hájil branku Českých Budějovic. Zatímco tehdy neuspěl, tentokrát se mohl radovat.

Pražané vedli po využitých přesilovkách díky Jaroslavu Nedvědovi a Sivkovi už 2:0, ale domácí ještě stačili vyrovnat. Nejprve Balaštík dvě vteřiny po návratu Petra Nedvěda z trestné lavice snížil, po něm se na začátku třetí části prosadil i Barinka, a Altrichter jen vztekle kopl do kotouče.

Jenže Zlínští doplatili na svou nedisciplinovanost. Po pasu Vykoukala si najel na modrou čáru Vaic a nedal Bieglovi šanci. Domácí se kvůli trestům dostali do tlaku až v samotném závěru, jenže Altrichter všechny jejich dorážky pochytal. „Až do poloviny utkání jsme byli studení.

O lepší výsledek jsme se připravili zbytečnými vyloučeními, pro které nemáme omluvu. Upozorňovali jsme hráče, že se budou přísněji posuzovat zákroky hokejkou. My se musíme přizpůsobit rozhodčímu, ne on nám,“ zlobil se Bokrošův asistent Jaroslav Stuchlík.

Jeho protějšek Jelínek byl se ziskem bodů maximálně spokojený. „Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Bylo to emočně dost vypjaté utkání. Soupeř byl namlsaný z Prahy, kde nás porazil, a my jsme nechtěli odjet s prázdnou,“ poznamenal Jelínek.

Branky a nahrávky: 39. Balaštík (Leška), 43. Barinka - 19. J. Nedvěd (P. Nedvěd), 32. Sivek (Vaic), 48. Vaic (Vykoukal). Rozhodčí: Polák -Čech, Dřínovský. Vyloučení: 17:11, navíc Vykoukal 10 min a Hromas (oba Sparta) do konce utkání.

Využití: 0:3. Diváci: 4 762.

Zlín: Biegl -Hamrlík, Galvas, Klouček, Zubíček, Vosátko, Lučka, Nosek, Ďurák - Balaštík, Leška, Záhorovský - Ondráček, M. Čech, Rachůnek - Barinka, Mokrejš, Andrašovský - Kubiš, Balán, F. Čech.

Trenér: Bokroš. Sparta: Altrichter - Černošek, Jerofejevs, J. Nedvěd, Hanzlík, Vykoukal, Tabaček, Cunik - Vaic, P. Nedvěd, Hromas - Ton, Langhammer, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Zelenka, Podlešák, Mrňa. Trenér: Výborný.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Zpravodajství Sport Kultura Podnikání Černá kronika