Tým RI Okna podruhé za sebou prohrál. Kladno premiérově v sezoně vyzrálo na svěřence trenéra Ernesta Bokroše

Lví podíl na úspěchu domácích měl brankář Zdeněk Orct. „Nepamatuji, že bych dvakrát za sebou udržel čisté konto,“ skromně prohlásil Orct.

KLADNO - RI OKNA ZLÍN 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)


Domácí hned v první přesilovce důkladně prověřili formu Murína a sami pak měli štěstí při obrovských šancích Romana Pšurného a Andrašovského. Kladenští trenéři mohli nasadit do hry i útočníky Hornu a Čurillu, kteří se vymanili z péče doktorů. Právě prvně jmenovaný ve 12. minutě otevřel skóre, když v pádu zády k bráně dorazil vlastní střelu. V závěru třetiny si zahráli v početní výhodě i Valaši, překážkou jim ale byl Orct, jenž zařídil, že do druhé části se šlo za stavu 1:0.

Ani ve druhé třetině si strážce kladenské svatyně nemohl stěžovat na nudu. Blýskl se hlavně při přesilovce svého týmu, když po přečíslení zlikvidoval stoprocentní šanci Balaštíka. Změnu skóre nepřineslo ani následné ostřelování Murínovy brány, které umocnily další početní výhody Kladna. Při plném počtu hráčů ale měli navrch Berani. V závěru třetiny byl za simulování vyloučen domácí Čurilla. Jeho herecký kousek ale hosté nepotrestali stejně jako přísné vyloučení Horny, které probralo do té doby spící diváky.

Výbornou možnost uklidnit kladenské řady měl ve 49. minutě Patera, s jehož brejkem si s přehledem poradil Murín. Na druhé straně při ráně Zubíčka vysekl parádní zákrok i Orct. Důležitá byla pro Kladno 52. minuta. Před Murínem se zcela sám ocitl Bělohlav, jenž nadvakrát dotlačil puk za brankovou čáru - 2:0. Výhru domácích ještě mohl zvýraznit Gulaš a Bělohlav, Murín si ale s jejich šancemi poradil. Druhý jmenovaný pak v brejku trefil mezi jeho betony a svým druhýmgólem určil výsledek.

„Po dvou třetinách jsme pořád veřili, že utkání otočíme. Bohužel bez gólů to nejde. Takový luxus, co jsme nabídli Kladenským, že jsme je nechali dvakrát samotné na brankovišti, nám soupeř nedaroval. To rozhodlo zápas,“ zlobil se kouč Zlína Jaroslav Stuchlík. „Soupeř nás dostával pod tlak hlavně v přesilovkách. Sice jsme se nevyvarovali chyb v obraně, ale podržel nás brankář Orct,“ řekl kladenský trenér Zdeněk Müller.

Branky a nahrávky: 12. Horna (Kalla), 52., 59. Bělohlav (Šmach, Horna), 59.

Rozhodčí: Pěšina - Kalivoda, Charvát.

Vyloučení: 7:8, navíc Gulaš OT. Bez využití. Diváci: 1 991.

Kladno: Orct - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Schnabel, Ševc, Šmach, Trončinský - Gulaš, Patera, M. Procházka - Zd. Nedvěd, Gardoň, Kuchler -Horna, Kalla, Bělohlav - Diviš, Čurilla, Tomajko.

Zlín: Murín - Klouček, Zubíček, Lučka, Vosátko, Galvas, Hamrlík - Balaštík, Leška, Záhorovský - Barinka, F. Čech, Andrašovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný - Rachůnek, M. Čech, Mokrejš.