Generální manažer splnil slib, zkádru RI Okna nebyl uvolněn ani jeden hokejista

„Onaše kluky byl velký zájem, telefony zvonily pořád. Ale zůstali jsme neoblomní. Sezona neprobíhá podle představ a my cítíme dluh vůči našim fanouškům. Připadalo by nám neseriózní, kdybychom půlku týmu rozprodali. Navíc máme pořád oco hrát,“ uvedl Michalovský.

Zlín se už smířil stím, že po pěti letech nebude hrát play off. Ale po skončení základní části ho ještě čeká 12utkání ve skupině o11.až 14.místo.

Trenéra Rostislava Vlacha momentálně trápí zdravotní stav některých jeho svěřenců. Vdnešním domácím utkání proti Pardubicím nebudou moci hrát zranění Biegl, Záhorovský a Mokrejš, po nemoci nebude připraven ani mladý bek Bořuta. Zlínu se vletošní sezoně proti Východočechům daří, vyhrál všechny tři zápasy. Naposledy se radoval vúterý na ledě soupeře.

Pátý a zároveň poslední gól Zlína vstřelil útočník Dušan Andrašovský, jenž vrozehrané sezoně přišel na Moravu právě zPardubic. Jenže také on teď bude týmu chybět. Po středečním tréninku ho začalo trápit slepé střevo, včera se musel podrobit operaci a minimálně dva týdny bude mimo. Naopak fit už je gólman Murín, jenž vúterý utrpěl lehký otřes mozku a po druhé třetině raději odstoupil. „Už je mu lépe a bude připraven,“ potvrdilVlach.

Pro případ, že by se ve zbytku sezony týmu RI Okna zranění a nemoci nadále nevyhýbaly, získal klub na střídavý start pět hráčů. Všichni momentálně působí vprvní lize, dva znich jsou zlínskými odchovanci. Jedná se ozkušené útočníky Martina Kotáska (Prostějov) a jeho jmenovce Ambruze (Šumperk).

„Ostatní jména je zbytečné zveřejňovat, protože vůbec není jasné, že si unás tito hokejisté zahrají. Pokud bychom je potřebovali, musely by dát souhlas jejich mateřské kluby, které je platí,“ pravil Vlachův asistent a sportovní manažer Zlína Stanislav Přikryl.