Lví podíl na úspěchu domácích má Bedřich Köhler, jenž dosáhl hattricku a vyhoupl se do čela tabulky střelců!

RI OKNA ZLÍN – LIBEREC 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

V opatrné a bojovné úvodní třetině nejprve liberecký Modrý rozezvučel tyč Bieglovy brány. Skóre se ale měnilo o chvíli později, když na druhé straně v přesilové hře Köhler šikovně tečoval pokus Galvase.

Odpor soupeře se Zlínu podařilo během půldruhé minuty v prostřední části hry, kdy nejprve Balaštík a následně po jeho přihrávce opět Köhler překonali Fikrta.

Zaskočení tygři se po oddechovém čase prosadili nenápadným pokusem Vantucha, po němž se musel domácí Biegel červenat. Z pět klid na hole Beranů dal ve 35. minutě svou premiérovou trefou sezony Kollár, když ve vlastním oslabení po vyhraném buly střelou z dálky překvapil libereckého gólmana.

V závěru již domácí kontrolovali hru, navíc v další přesilovce Köhler svou třetí trefou. Hosté v závěru korigovali Bartovičem a Procházkou.

Branky a nahrávky: 18. Köhler (Galvas, Leška), 28. Balaštík, 29. Köhler (Balaštík, Leška), 35. Kollár, 48. Köhler (Leška, Hamrlík), 59. Balaštík (Leška, Köhler) – 31. Vantuch, 53. Bartovič (Šachl), 59. Procházka St. (Plodek, Hunkes). Rozhodčí: Fraňo – Bejček, Pavlovič. Vyloučení: 7:8, navíc Jiruš (Liberec) 10 min. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3957. Muž zápasu: Köhler.

Zlín: Biegl – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Hlavačka, Kučný – Balaštík, Leška, Köhler – M. Pšurný, Kollár, Rachůnek – Kubiš, F. Čech, Záhorovský – Mokrejš, Rom. Vlach, Brunec. Trenéři: Venera, Rost. Vlach.

Liberec: Fikrt – Žabka, Jiruš, Zíb, Modrý, Harant, Jareš, Hunkes, Derner – V. Nedorost, Podkonický, Pletka – Bartovič, Blatný, Šachl – Klimenta, Plodek, S. Procházka – Vantuch, Rapáč, Špaček. Trenéři: Gregor, Čermák a Kapoun.