Hokejisté RI Okna vybojovali třetí výhru v sezoně, ale v závěru si jasný zápas zbytečně zkomplikovali

LITVÍNOV 6:3 (1:0, 3:0, 2:3)

Nedělní výprask v Českých Budějovicích hráče Zlína nakopl. Hned první přesilovku využil Záhorovský, který se nejlépe zorientoval po ráně Vosátka. I Litvínov byl zpočátku nebezpečný, Reichel dokonce nastřelil tyčku, stejně jako na druhé straně Rachůnek. Hosté se sice snažili, ale poté, co nevyužili 79 vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu, začala jejich aktivita uvadat. „Hráli jsme špatně. Ani jednou jsme během přesilovky nevystřelili, tak se nedá uspět,“ láteřil litvínovský kouč Jaroslav Hübl starší.

Jeho syn v hostující kleci měl hodně práce, protože domácí byli v pohodě. Uklidnění jim přinesla Hamrlíkova rána do levého horního rohu a hlavně proměněné trestné střílení obránce Noska, který střelou mezi betony potrestal Šlégrův faul na Rachůnka. Za 144 vteřin se proti Hüblovi rozjel Balaštík, jehož nedovoleně zastavil Koma. Ale zlínský kanonýr nedal.

„Věřil jsem si, ale asi jsem se při zakončení unáhlil,“ krčil rameny neúspěšný domácí exekutor. Po přesném zásahu Kubiše, který zvýšil na čtyřbrankový rozdíl, už nebylo o vítězi pochyb. V poslední třetině se ještě dvěma přesnými zásahy blýskl Vosátko. Jenže i hosté se dokázali prosadit, když třikrát využili nekoncentrovanosti domácích.

„Po druhé přestávce jsme si řekli, že udržíme nulu a nepustíme soupeře zpátky do hry, což se nám nepovedlo. S výsledkem jsme spokojeni, ale se samotnou hrou už méně. V závěru jsme si to zbytečně zkomplikovali. Budeme si mít ve středu o čem povídat,“ pravil asistent zlínského trenéra Jaroslav Stuchlík.

„Odehráli jsme nejhorší zápas v sezoně. V obraně jsme byli špatní a v ofenzivě taky. Skórovali jsme až v době, kdy Zlín polevil,“ řekl po třetí prohře venku hostující kouč Hübl.

Branky nahrávky: 3. Záhorovský (Vosátko), 24. Hamrlík (Leška), 29. Nosek z trest. střílení, 37. Kubiš (Rachůnek), 42. Vosátko (Balán), 57. Vosátko (Balaštík) - 46. Kubinčák (Trávníček), 47. Benda (Punčochář), 59. Skuhrovec (Lukeš). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:1. Diváci: 3 913.

Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Zubíček, Vosátko, Ďurák, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Kubiš, M. Čech, I. Rachůnek - Okál, Balán, R. Pšurný - Ondráček, Mokrejš, F. Čech. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář - Kubinčák, Reichel, Trávníček -J. Černý, Benda, Jenáček - Jánský, Lukeš, Machulda - Bahenský, Rindoš, Bednařík. Trenér: J. Hübl st. a Rosol.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Zpravodajství Sport Kultura Podnikání Černá kronika