Bývalý kanonýr PSG se proti „svým“ vůbec neprosadil. Naopak jeho bývalý spoluhráč z formace Köhler vstřelil po přihrávce Lešky vítěznou branku.

MLADÁ BOLESLAV – PSG ZLÍN 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Berani vyjeli na rozbruslení na počest zesnulého Karla Rachůnka v dresech s číslem čtyři a jeho jmenovkou na zádech. Duel odehráli s nášivkou srdce s jeho iniciálámi.

Hokejisté Zlína nastoupili do zápasu aktivně a svou převahu zužitkovali premiérovou extraligovou trefou Honejska hned při prvním střídání. Mladý forvard zužitkoval milimetrovou příhru před prázdnou klec od Filipa Čecha.

„Bylo však vidět, že jde o první mistrovské utkání v nové sezoně. Přesto jsme odehráli kvalitní zápas,“ pochvaloval si asistent trenéra Zlína Josef Turek.

Domácí zařadili druhý rychlostní stupeň a do kabin oba týmy odcházely za nerozhodného stavu, jelikož třetí přesilovku využil po nedorozumění zlínské obrany David Vrbata.

„Zápas měl nasazení, ale my jsme začali hrát až po prvním inkasovaném gólu. Pak jsme díky bojovnosti vyrovnali,“ všiml si hlavní trenér Mladé Boleslavi Vladimír Jeřábek.

V polovině zápasu však berani dvakrát razantně udeřili. Nejprve využil vůbec první zlínskou přesilovku důrazný Čajánek a o 51 vteřin později zvýšil na 3:1 podobně nebojácně Kubiš. „Jestliže chceme vyhrát, nemůžeme pouštět soupeře do dvoubrankových vedení. Gól na 1:3 padl po hrubých chybách, což se nesmí stávat. Pak nás stojí hrozně moc sil zvrátit výsledek,“ litoval ztráty Jeřábek.

Jenže Boleslav se z šoku rychle oklepala a ve 35. minutě Bahenský snížil. „V našem výkonu byly některé nedostatky v obraně, ale mužstvo se teprve dává dohromady. S výsledkem jsem spokojený,“ pochvaloval si Josef Turek. Ani jeho však nepotěšil pohled na obránce Matějíčka, jehož dvě minuty před druhou sirénou zasáhl kotouč do zubů a led zalila kaluž krve.

V úvodu třetí třetiny nedokázali Středočeši využít svou sedmou přesilovku. Naopak špatnou rozehrávku brankáře Hübla zachytil na modré čáře Leška, posunul na Köhlera, který zamířil přesně. Hokejisté PSG nedokázali ve dvou přesilovkách rozhodnout, naopak si soupeř vynutil tlak, ale Sedláček již Mladé Boleslavi skórovat nedovolil, a Zlín si odvezl nejen první vítězství, ale i skalp svého bývalého kapitána Balaštíka. „Chtěl bych pochválit všechny čtyři pětky i gólmana Sedláčka, který zachytal velice dobře,“ spokojeně uzavřel Turek.

Branky a nahrávky: 17. D. Vrbata (Plodek), 35. Bahenský (Mikulík), 54. Čutta (D. Výborný) - 3. Honejsek (F. Čech, T. Sýkora), 31. Čajánek (Důras, Veselý), 32. Kubiš (Roman Vlach, Zámorský), 44. Köhler (Leška). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 3520.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Čutta, Marušák, Žabka, Chaloupka, Jindra, Rýgl, Dudáš, Baldwin - Balaštík, Výborný, Tomas - Bahenský, Hrdel, Mikulík - Pabiška, D. Vrbata, Indra - Loskot, Plodek, Tománek. Trenéři: Vladimír Jeřábek a Vladislav Hiadlovský.

PSG Zlín: Sedláček - Galvas, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Zámorský, Lučka, Řezníček, Tesařík - Veselý, Čajánek, Důras - Köhler, Leška, Holík - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.

Leška s Balaštíkem klábosil o pauze

V jednom dresu už spolu nastoupit nemohli. Na ledě se příliš nepotkali ani jako soupeři. Zlínský útočník Petr Leška poklábosil se svým „dvojčetem“ Jaroslavem Balaštíkem v Mladé Boleslavi alespoň při odchodu do kabin. „Říkali jsme si, že je strašné vedro a že jsme po první třetině zavaření,“ prozradil Leška.

Na ledě se míjeli, jelikož Balaštík operoval na pravém křídle první formace, Leška nastupoval na led oproti předpokladům jako druhý centr. „To ale není žádný úmysl. Když jsme se potkali na ledě, přátelsky jsem ho klepl do chráničů. Ale nějaká taktika v tom nebyla,“ tvrdí Leška.