Oba šikulové mají po pátku devět přesných zářezů. „Tahle dvojice si vyhovuje,“ všímal si ze studia České televize expert David Pospíšil.

Nejdřív se trefil Honejsek, který v 8. minutě vystihl špatnou rozehrávku Litvínova a mezi kruhy propálil Petráska mezi betony a dal svůj sedmý gól z posledních šesti zápasů.

Bukarts se dočkal ve 33. minutě, když přijal Valentovu přihrávku napříč pásmem, udělal krok a z pravého kruhu vypustil kanón a zvýšil na průběžných 3:0. Honejsek si připsal druhou asistenci a zároveň druhý bod v zápase.

Miloš Kopečný
Sparta má problémy. Doma musíme vyhrát, burcuje Kopečný

Jenže leccos jim i nevyšlo. Třeba brejk čtyři na jednoho. Na Bukartsovu příhru Honejsek čekal marně. Řešení? Bukartsovu střelu lapil Petrásek. „Neudělal to špatně, ale říkal jsem mu, že jsem to měl možná vzít já a nahrát mu,“ culil se Honejsek.

Velký večer prožil i útočník Klhůfek, který v desátém zápase v 18. minutě zvýšil na 2:0 a připsal si premiérovou a zároveň vítěznou trefu. Pohrál si s litvínovským obráncem a Petráskovi nedal šanci. „Rozhodovaly maličkosti. Lépe se nám dýchalo a bruslilo. Bylo to tím, že jsme měli pocit náskoku,“ pochvaloval si Honejsek.

Litvínov Zlín přestřílel, na Kašíka vyslal 39 střel, jenže prošla jediná, Kubátova rána šest minut před koncem ve dvojnásobné přesilovce.

„Měli jsme dost šancí, chybí štěstí. Je tam i trochu smůly, ale Kašík chytá dobře. Má formu,“ uznal útočník Litvínova František Gerhát.

„Jeden gól je málo. Měli jsme dost šancí,“ kabonil se Peter Jánský. Právě on byl jedním z nešťastníků večera, když nastřelil jako jeden ze tří hráčů Litvínova tyč prázdné zlínské branky.

„Puk mi neodskočil. Měl jsem klid, prostě jsem to nedal,“ nechápal selhání Jánský.

Vukadin Vukadinovič
Nezvládli jsme zápas pravdy. I tak to nemáme důvod balit, říká Vukadinovič

A Zlín podnikal smrtící brejky. „Tím, že Litvínov prohrává, se tlačí dopředu a my hrajeme na brejky,“ popsal Honejsek.
V poslední třetině však byl Zlín pětkrát vyloučený a hrál pět a půl minuty v oslabení.

„To se nám nesmí stávat. Možná jsme trochu polevili. Až moc jsme útočili. Ale zároveň máme výborného gólmana a chtěl bych pochválit naše bránící hráče, kteří zblokovali spoustu střel. Je to jejich zásluha, že máme taková oslabení,“ pochválil Honejsek defenzivní speciality týmu v čele s gólmanem Kašíkem.

„Zase byl perfektní. Čekal jsem, že dostane reprezentační pozvánku, ale nestalo se. Může to pro něj být další motivace pracovat,“ dodal zlínský snajpr.

Osamostatní se v neděli proti Olomouci na čele střelecké tabulky?

Trenér zlínských fotbalistů Bohumil Páník pózuje na stadionu v Kodani s univerzálem Tomášem Janíčkem.
Páník: Soupeř nám ukázal, jak nakládat se šancemi

OHLASY TRENÉRŮ

Darek Stránský (Zlín): „Začali jsme zápas špatně. Vůbec nás dnes nezdobily ty atributy jako v minulých, bodově úspěšných zápasech: zarputilost, bojovnost, týmovost, jednoduchost, důraz před oběma brankami a samozřejmě i trocha toho štěstí. Zlepšenou hrou ve třetí třetině jsme si vybojovali fauly, ale tím, že dvě třetiny jsme hráli mizerně, jsme si nakonec asi nezasloužili víc. Nesmírně důležitý zápas dnes a škoda ztráty bodů.“

Robert Svoboda (Zlín): „Musím pochválit celý náš tým, že utkání zvládl, po tom posledním nepovedeném utkání doma s Jihlavou. Jsme rádi, že jsme zde získali všechny tři body. Víc jak půlku zápasu jsme byli aktivní, mohli proměnit i víc šancí. Třetí třetina se zkomplikovala zbytečnými vyloučeními, dali jsme tak domácím ještě šanci, kterou naštěstí nevyužili.“

LITVÍNOV - AUKRO BERANI ZLÍN 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 55. Kubát (Gula, Ihnačák) – 8. Honejsek, 18. Klhůfek (Fryšara), 33. Roberts Bukarts (Valenta). Rozhodčí: René Hradil, Daniel Pražák – Tomáš Pešek, Jiří Svoboda. Diváci: 4278.

Litvínov: Petrásek (Kantor (A)) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, Dietz, K. Pilař – Gerhát, V. Hübl (A), Jánský – J. Černý, Ihnačák, M. Hanzl – Trávníček (C), Jurčík, Vandas – Matoušek, J. Šimeček, M. Hořava.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Valenta, Matějíček, Žižka (A), Petran, Řezníček, Ferenc – Kubiš (A), P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý (C), Fořt, Okál – Klhůfek, Fryšara, Popelka.