Při shodě okolností by mohli narazit i na Třinec. PSG pro udržení čtvrtého místa, které zaručí začít čtvrtfinále v domácím prostředí, stačí jakákoliv výhra nebo zaváhání soupeřů.

„Nebudeme spekulovat, chceme uhrát nějaké body a zajistit si výhodu domácího prostředí. Proto to bereme jako důležitý zápas, ačkoliv se může zdát, že Liberci už o nic nejde," tvrdí hlavní kouč Rostislav Vlach.

Musí se však obejít bez kapitána Čajánka, který pro nespecifikované zranění v horní části těla už vynechal úterní zápas spražskou Spartou. Scházet bude i Holík, který dostal pásový opar. „V pondělí má jít na kontrolu, ale měl by být v pořádku. Také Čája od příštího týdne začne trénovat. Nechceme riskovat zbytečné zranění, potřebujeme ho hlavně na play off," vysvětlil Vlach, jenž proto zamíchal formacemi.

Kubiš se proto posunul do druhé a Melenovský do třetí pětky. „Kluci to na tři pětky vydrží. Hrálo se v úterý, takže jsme měli prostor na regeneraci. A play off startuje až za deset dní," nevidí Vlach problém ve větším zatížení.