„Bylo by to pěkné. Stát se to může. Třinec si za stavu 2:0 představoval, že to bude mít lehčí. Začíná se znovu a šance pro oba týmy jsou stejné," uvažuje hlavní kouč zlínských hokejistů Rostislav Vlach.

Ševci v posledních dvou zápasech předvedli parádní výkony a dali Ocelářům jasně najevo, že za nepříznivého stavu v sobě umějí probudit srdce bojovníků.

„Kluci předvedli perfektní výkony, nejlepší v play off. Snad nám vydrží. Tým drží při sobě. Jsou tady kluci, kteří chtějí vyhrávat a že jsou dobří. Věřím, že v dalších zápasech to potvrdí," přeje si trenér úřadujících vicemistrů.

Zatímco Zlín v úvodních dvou zápasech doplácel na nedisciplinovanost a vyfasoval 14 menších plus dva osobní vyšší tresty a třízápasový distanc, doma byli vyloučeni „jen" jedenáctkrát.

„Faulů ubylo, ale snad jich bude ještě méně. Jde vidět, že Třinec přesilovky umí," nemusel ani příliš studovat herní styl soka, aby si všimnul, že v početních výhodách Třinec umí vytvořit neskutečný kolotoč. Přesto využil ve Zlíně „pouze" dvě.

„V posledních dvou zápasech jsme šli výhře víc naproti. Bylo vidět větší úsilí a měli jsme k tomu i štěstí, které nám v Třinci chybělo. Ale přikloní se k tomu, kdo mu jde víc naproti," uvědomuje si Vlach.

Ten měl výhrady také k výkonům rozhodčích Jeřábka a Hradila. „K nim se nemá smysl ani vyjadřovat. Předvedli katastrofální výkon. Byly tam fauly z obou stran. Který z týmů se jimi bude víc zaobírat, nebude koncentrovaný na hru. Výkony rozhodčích stejně neovlivníme. Už ani jako trenéři se nesnažíme zapojovat a návrhy posílat na svaz. Nemá to takový efekt, jaký by měl mít," štve Vlacha, který už může nasadit i obránce Zámorského, jemuž vypršel třízápasový distanc.

Ve středu totiž trénoval na svém místě ve druhé Čajánkovy řady vedle Kotvana, kde nahradil Urbance. Změna nastala také ve třetí formaci, kde místo Pavla Kubiše hrál benjamínek Pavel Sedláček.

„Kubiš má nespecifikované zdravotní problémy. Uvidíme před zápasem, jestli to bude lepší a podle toho se zařídíme," vysvětlil změnu Vlach, který zřejmě opět vsadí v brance na Libora Kašíka. „Asi jo. Snad mu to vydrží," podotkl šéf zlínské střídačky.

Ten společně se svým týmem odcestoval do dějiště utkání již včera o půl páté odpoledne a výprava se opět ubytovala v hotelu Steel v centru města. „Hráči se chtěli pořádně připravit a chtěli jet o den dřív. Takže kvůli tomu. Doufejme, že to na ně bude mít pozitivní vliv," věří Vlach.⋌ (dan)