Domácí kouč Bokroš byl rád, že poprvé v sezoně mohl nasadit uzdraveného beka Hamrlíka, který nestihl začátek soutěže kvůli operaci kolena. Zlínský trenér si od člena elitní pětky sliboval zlepšení hry v přesilovkách a zkušený obránce ho nezklamal. Hned při první početní výhodě po 38 vteřinách potrestal Chvátalův faul.

V desáté minutě si zahráli přesilovku i hosté, kteří po vyloučení Pšurného a Mokrejše měli dokonce dvojnásobnou výhodu. Ve hře pěti proti třem se sice gólově neprosadili, ale po návratu prvního hříšníka na led zblízka vyrovnal do odkryté Murínovy klece Padělek.

Na začátku druhé třetiny nasadil sudí Smeták ještě přísnější metr a Zlínští se dočkali dvojnásobné přesilovky. Ovšem stejně jako Znojmo ji Bokrošovi svěřenci nedokázali využít. Přesto i druhá branka domácího mužstva padla při nestejném počtu hráčů na ledě. Při absenci vyloučeného Záhorovského nasadil zlínský trenér na křídlo první formace Rachůnka, který při dorážce pokořil Trvaje podruhé.

Ve 26. minutě projel celým hřištěm zlínský útočník Čech, dostal se i k zakončení, ovšem radost mu překazil až Trvaj, který včas zasáhl pravou nohou. Znojemští pak nezúročili ani podruhé dvojnásobnou přesilovku, v 32. minutě sice Padělek podruhé překonal Murína, jenže sudí Smeták branku kvůli předchozímu hraní vysokou holí neuznal.

Zlínští v závěru druhé třetiny přidali, vytvořili si tlak, ale zvýšení hubeného náskoku se nedočkali. Střely Lešky a Záhorovského během jediného střídání totiž jen orazítkovaly brankovou konstrukci.

Snaživí hosté se ve třetí dvacetiminutovce snažili o vyrovnání, kterého se dočkali ve 48. minutě. Čtvrtá pětka Zlína nepokryla po střele od modré Svobodu se Selingerem, který bez problémů uklidil puk za Murínova záda.

V závěru byli aktivnější hráči Znojma, ale Murín byl pokaždé na správném místě, v prodloužení zneškodnil i únik beka Štacha. O výhře Znojma rozhodl při samostatných nájezdech Selinger, který hned v první sérii trefil skulinu mezi Murínovými betony.

Hlasy trenérů po utkání:

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Ztráta bodů nás mrzí, protože šlo o velice vyrovnaný zápas. V první třetině byli hosté lepší, ve druhé jsme byli i díky přesilovkám aktivnější my. Na nájezdy jsme si věřili, ale hosté měli víc štěstí. Jsme rádi, že se konečně vrátil do sestavy Hamrlík. Při přesilovkách nemá na útočné modré čáře konkurenci. Byl nejčastěji střílejícím hráčem, akorát gólman Trvaj dneska kromě jednoho případu všechny propadnuté puky měl."

Václav Sýkora (Znojmo): "Zlín doma hraje celoplošný nátlakový hokej, který je velice náročný pro soupeře. Přesto jsme se s první třetinou vyrovnali celkem dobře, i když jsme prohrávali, ale pak jsme v přesilovce vyrovnali. Druhou část jsme začali v oslabení, udělali několik faulů a museli se dlouho bránit. Zlín se dostal do velkého tlaku a my byli rádi, že jsme prohrávali jen o gól. Ve třetí třetině se náš výkon hodně zvednul a povedlo se nám opět vyrovnat. Při penaltách Trvaj eliminoval vyhlášené zlínské střelce a zajistil pro nás velmi cenné vítězství.