Domácí trenér Tomáš Sedláček má pro nadějného junáka slova chvály. „Je to velmi šikovný, talentovaný kluk. Jeho věk ale ještě bohužel nedovoluje nastupovat do ligových měření sil. Doufám, že se bude rozvíjet dál. Do budoucna je určitě příslibem pro český sledge hokej," myslí si Sedláček.

Příprava: SHK LAPP ZLÍN – OLOMOUC 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
2. Joppa (Turic, Korman), 22. Hábl (Joppa), 25. Ferenčík (Ligda), 29. Joppa, 39. Joppa (Mach) – 28. Novák (Radim Mikuš), 36. Večerek (Žižlavský). Rozhodčí: Blažek, Jurčík. Bez vyloučení. Bez využití.  Střely na branku: 23:14 (7:1, 11:9, 5:4). Vyhraná vhazování: 10:12. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Zlín: Molek – Julina, Mach, Ferenčík, Hábl – Zdražil, Zicha Joppa, Turic, Ligda, Panák, Palát, Korman, Zubek, Král.
Olomouc: Černoch – Jedličk, Kardoš – Hlinka, Mikúš, Buriánek, Žižlavský, Novák, Večerek, Kaščák, Stašák, Rozkopal.

Jeho tým test před startem nového extraligového ročníku zvládl na výbornou. „Jsme rádi, že jsme si s Olomoucí mohli zahrát tohle přípravné utkání. Zahráli si i hráči, kteří se do zápasů tolik nedostávají. O výsledek tentokrát až tolik nešlo, ale samozřejmě mě těší, že jsme proměnili šance a že jsme vyhráli. Hlavně šlo ale o to, abychom se rozehráli," sdělil kouč.

Hned ve 2. minutě skóroval Martin Joppa, stejný hráč se ve zbytku zápasu trefil ještě dvakrát a zkompletoval tak svůj hattrick. K tomu všemu přidal navrch asistenci. Zlínští duelem proložili intenzivní soustředění, během kterého jsou denně dvakrát na ledě a jednou ve fitness centru.

Joppa se na soustředění přidal až na zápas, na výkonu to však znát nebylo. „Martin je střelec a vyloženě koncový hráč. U něj to není žádné překvapení," komentoval výkon zlínské opory trenér Tomáš Sedláček.

O zbylé dva góly Zlína se postarali Zdeněk Hábl a Slavomír Ferenčík. Před startem soutěže se tedy zlínští sledge hokejisté naladili na vítěznou vlnu.

Nový ročník zahájí zlínští sledge hokejisté o víkendu 10. a 11. září ve dvojzápase proti Spartě a Karlovým Varům.