Českobudějovický gólman Turek ve Zlíně tradičně nechytá, takže ani nepřekvapilo, když nastoupil jeho náhradník Chábera. Ten byl v první třetině zaměstnanější než jeho protějšek Murín, který ovšem také nezahálel. Hlavně při nájezdu Šimánka, který zaútočil okamžitě po opuštění trestné lavice. Podruhé domácí brankář zneškodnil tutovku Kůrky, ovšem o vteřinu později už nemohl reagovat na dorážku Šimánka.

V té době pykali za fauly Murínovi spoluhráči Hamrlík s Kloučkem. „Díky této trefě jsme se dokázali vymanit ze zlínského tlaku a soupeře jsme přibrzdili,“ těšilo hostujícího asistenta trenéra Milana Černého.

Zlín měl na dosah vyrovnání, ovšem Hamrlíkova dělovka od modré čáry orazítkovala brankovou konstrukci. Domácí byli aktivnější, těsně před přestávkou je ale podruhé zchladil bekhendem Brabenec. „Tento gól nás zlomil, potom už jsme neměli štěstí ani sílu,“ přiznal zlínský kouč Rostislav Vlach, jenž poprvé od nástupu k týmu nasadil do hry svého osmnáctiletého syna Romana.

Zatímco Jihočeši od druhé třetiny s přehledem kontrolovali svůj náskok, Zlínští se trápili až do konce. Dvakrát hráli dokonce více než minutu a půl dlouhé přesilovky pěti proti třem, jenže i těmito výhodami pohrdli. A zklamaní fanoušci na ně pískali. „Schází nám pohoda. Hráči se dostali do křeče, chtějí všechno vyřešit hned. V této situaci se těžko dávají góly,“ poznamenal Vlach. Poté, co převzal mužstvo po kouči Bokrošovi, Zlín třikrát vyhrál, ale po včerejšku a čtvrtém nezdaru v řadě se jeho úspěšnost snížila na méně než polovinu.

Favorizovaní hosté byli s výsledkem i předvedenou hrou spokojení. Díky impotenci zlínských střelců i poctivé defenzivě spoluhráčů mohl Chábera uhájit podruhé v sezoně čisté konto. „Od druhé třetiny jsme byli lepší a po zásluze jsme vyhráli,“ pravil asistent Černý.
V závěru utkání ještě zbytečně obránce Hlavačka při svém prvním startu na zlínském ledě sestřelil hostujícího Hřebejka a za zbytečný zákrok na hlavu vyfasoval celkem 14 trestných minut.