KARLOVY VARY – ZLÍN 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Trenér Zdeněk Venera se znovu vrátil do Karlových Varů. Domácí mu ale návrat příliš neulehčili. Do utkání vstoupili lépe. V dvojnásobné přesilovce, kdy nedobrovolně u trestoměřičů odpočívali Balán a Rachůnek, se prosadil po biliárové kombinaci Petr Kumstát. V sedmé minutě ho vybídla dvojice Petr Sailer a Josef Řezníček.

Energetici byli v prvním dějství hodně při chuti a vytvořili si i další šance. Ale ani Melenovský s Kristem nebo Skuhravý se Skladaným na výborně chytajícího Biegla nevyzráli. Náhradník Igora Murína dokázal zastavit sedmnáct karlovarských pokusů.

Druhá část byla o něco vyrovnanější, a to nejen podle ukazatele střel. Hosté několikrát vystrčili růžky, ovšem Mensatora se jim překonat nepodařilo. Ujala se pouze jedna střela. František Skladaný ujížděl po křídle a nepřehlednou situaci ze 26. minuty vyřešil přihrávkou na Skuhravého, který už neměl problém dopravit kotouč do branky.

Energie si zahrála během prvních dvou třetin několik přesilových her, ale i když si vytvořila řadu šancí, tak se už nikdo další do listiny střelců nezapsal.
Karlovým Varům nejdou závěry utkání. Na druhé straně Beranům se podařilo zvrátit utkání s Plzní, tak se většina karlovarského obecenstva obávala, jak si asi povedou jejich miláčci ve třetím dějství.

Karlovarské obavy z dalšího špatného závěru ještě potvrdil ve 43. minutě Martin Záhorovský. Zlínský forvard dokázal za Mensatorova záda dorazit puk po akci Filipa Čecha.

Jenomže Energie má ve svých řadách dvojici Melenovský–Kristek, která dramatický závěr zápasu razantně odmítla. Na začátku 54. minuty dokázal druhý jmenovaný dorazit kotouč za Radovana Biegla, a uklidnil tak 3080 diváků.

Zlín se v závěru už na nic nezmohl, a tak tři body zůstaly v Karlových Varech.

Branky a nahrávky: 7. Kumstát (Řezníček, Sailer), 26. Skuhravý (Skladaný), 54. Kristek (Melenovský) – 43. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: Polák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8 Skuhravý (KV) – Balaštík (ZL) oba 10. min. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 3080. Muž zápasu: Radovan Biegl.

Karlovy Vary: Mensator – Němec, Hanzlík, Dobroň, Mudroch, Grof, Řezníček, Prošek, Duben – Melenovský, Kristek, M. Procházka – Skladaný, Skuhravý, Košťál – Kumstát, Pech, Sailer – Dej, Zaťovič, Zucker. Trenér: Josef Paleček

RI Okna Zlín: Biegl – Bořuta, Galvas, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Nosek – Andrašovský, Balán, Balaštík – F. Čech, Köhler, Kollár – Kubiš, Leška, Mokrejš – Pšurný, Rachůnek, Záhorovský. Trenér: Zdeněk Venera.