OCELÁŘI TŘINEC – PSG ZLÍN 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Hokejisté Třince si tak včera připsali první domácí vítězství v tomto ročníku. Berani od začátku jen dotahovali. V první třetině jim to ještě stačilo, na rozdílový gól z poslední minuty druhé třetiny z hole obránce Cartelliho už ale nezareagovali. Třemi kanadskými body se blýskl útočník Ocelářů Růžička.

„Vstup do utkání se nám vydařil. Dobře jsme se pohybovali, dokázali se udržet v útočné třetině. Soupeř pokaždé srovnal lacinými góly. Pokud bychom se vyvarovali těch chyb, nemuseli jsme se dostávat zpět do zápasu. Pomohl nám gól na 3:2 v závěru druhé třetiny. Kluci se uklidnili a samotná hra podle toho taky vypadala. Výhru jsme si zasloužili,“ byl přesvědčen po utkání asistent třineckého kouče Břetislav Kopřiva.

Oceláři, za které se do branky postavil znovu Tomáš Duba, dokázali konečně využít početní výhodu, včera dokonce hned dvě. Čekání bylo dlouhé. Potrestáno bylo až šestačtyřicáté vyloučení soupeřova hráče.

„Přesilovka je taky o souhře hráčů, které jsme nutili k většímu napadání, častější střelbě. Třeba s Vítkovicemi jsme tam měli taky povedené akce, gól visel ve vzduchu, ale nespadlo to tam. Stále tam však vidím rezervy. Když srovnáme přesilovku naši a tu zlínskou, nemůžeme být spokojeni,“ doplnil Kopřiva.

Hostům ale utkání podle slov jejich asistenta příliš nesedlo. „Zápas byl vyrovnaný. Rozhodly naše chyby. Směrem dozadu jsme nepodali zrovna nejlepší výkon. Chyběl tam taky tlak v koncovce, což bylo znát na počtu střel. Třinec zvítězil po zásluze,“ přiznal asistent trenéra Zlína Rostislav Vlach.

Užv úterýmohou Berani vše napravit. V domácím prostředí hostí v atraktivním duelu od 17 hodin tým pražské Sparty.

Branky a nahrávky: 3. M. Růžička (Balej, Kohn), 11. Martynek (Malec), 40. Cartelli (M. Růžička, Kohn), 52. M. Růžička (Zíb, Kohn) – 4. Důras (Hamrlík, Leška), 18. Kollár (Köhler). Rozhodčí: Hradil, Šíp – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:11, navíc V. Polák (T) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 3096. Muž zápasu: M. Růžička.
Třinec: Duba – Cartelli, Výtisk, Seman, Malec, Hrabal, Zíb, Lojek, Andersons – Tomas, Polanský, V. Polák – D. Květoň, Peterek, Martynek – Balej, Kohn, M. Růžička – Kanko, Ostřížek, Kútny. Trenéři: Pavel Marek a Břetislav Kopřiva.
PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Galvas, Linhart, Lučka – Důras, Leška, Rachůnek – Sivák, Kollár, Köhler – Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský – Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.

Další výsledky 6. kola

SPARTA – MLADÁ BOLESLAV 3:2 (0:0,1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 32. Ton (Výborný), 47. Ton (Langhammer, Netík), 55. Ton (Hlinka, Kratěna) – 40. Nouza (Sýkora, Štěrbák), 54. Pabiška (Král). Rozhodčí: Kubeš, Svoboda – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8 + Kasík OT do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci:4216. Muž zápasu: Ton.

Sparta: Chábera – Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Macholda – Výborný, Hromas, Hlinka – Kratěna, Ručinský, Koreis – Broš, Podlešák, Kafka – Langhammer, Netík, Ton – Látal. Trenér: Hynek. Mladá Boleslav: Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Mocek – Bahenský, Vrbata, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Gajovský, Macho. Trenér: Čermák.

Č. BUDĚJOVICE – KOMETA BRNO 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Ptáček (Vak), 24. Melichar (Kůrka), 37. Gulaš (Ptáček, Kůrka), 38. Gulaš (Gřegořek, Ptáček), 43. Melichárek (Kůrka, Gřegořek) – 6. Vorel (Klimt), 24. Zubíček (Klimt). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Jelínek, Pešek. Vyl. 5:4, využ. 1:1, v osl. 1:0. Diváci: 4728. Muž zápasu: Ptáček.

Č. Budějovice: Kovář – L. Poživil, Vydarený, Ptáček, Gřegořek, Snopek, Melichar, Macháček – Kůrka, Mertl, Melichárek – Gulaš Vak, Hřebejk – M. Hudec, Huml, Veselý – L. Květoň, Šimánek, Sailer, od 27. navíc Rod. Trenéři Tlačil a Kupka. Brno: Hylák – Koma, Bičánek, Houdek, Zubíček, Kempný, Kántor, Mojžíš, Ovčačík – Erat, Dopita, Selingr – Vondráček, Vorel, Klimt – Svoboda, Ludvík, Brabenec – Korhoň, R. Procházka, Dlouhý. Trenéři Pazourek a Baďouček.

KLADNO – SLAVIA 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 12. Kalla (Patera, Kaberle), 23. Majeský (Kalla), 26. Frolík (Kalla, Diviš), 42. Toman (Majeský, Bílek), 58. Patera (M. Procházka, Toman) – 6. Žižka (Vondrka, Endál), 9. Růžička (Vondrka, Kadlec), 32. Kolařík (Branda), 45. Branda (Sklenář). Rozhodčí: Mikula, Husička – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 3159. Muž zápasu: Pavel Patera.

Kladno: Kopřiva – Toman, Kaberle, Mudroch, Šmach, Dlouhý, Majeský – Bílek, Patera, Procházka – Tomajko, Čurilla, Bělohlav – Diviš, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler. Slavia: Neruda (26. Furch) – Žižka, Kadlec, Vašíček, Roth, Špelda, Drtina, Kolařík – Jebavý, Červenka, Jelínek – Tomica, Sklenář, Růžička – Vondrka, Branda, Hruška – Micka, Endál, Čermák.

LITVÍNOV – VÍTKOVICE 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Stříteský (V. Hübl) – 4. Roman (Jurečka), 7. Štefanka (Treille), 8. Kvapil (Syčák), 11. Hruška (Stehlík). Rozhodčí: Souček, Turčan – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:9. Osobní trest Trávníček 10 min. Bez využití. Diváci: 4105. Muž zápasu: Marek Kvapil.

Litvínov: Franěk – Šlégr, Kubát, Gureň, Kroupa, Punčochář, Skuhrovec, Švarný, Stříteský – Černý, Reichel, Lukeš – Vopat, Hübl V., Kubinčák – Trávníček, Gerhát, Jánský – Jenáček, Majdan, Bojer. Trenéři: J. Hübl, a J. Kučera. Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Rehák, Voráček, Kuboš, Stehlík, Trnka, Sičák – Varaďa, Burger, P. Hubáček – Ujčík, R. Hruška, Kvapil – Treille, Štefanka, Krenželok – Klimek, Roman, Svačina. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

K. VARY – LIBEREC 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Melenovský (Kristek, Dobroň), 38. Pech (Skladaný) – 3. P. Nedvěd (Hlaváč, Rýgl), 5. Hlaváč (P. Nedvěd), 30. Hlaváč (Bartovič, Hunkes), 57. Bartovič (Čakajík, P. Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Brunclík, Kalivoda. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 4161. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:1.

Karlovy Vary: Mensator (27. Sáblík) – Němec, Čutta, Dobroň, Hájek, Mucha, Prošek, Parýzek, Brňák – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Skladaný – Dej, Pech, Pletka – Zucker, Haščák, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický. Liberec: Leinonen – Rýgl, Čakajík, J. Moravec, Jareš, Derner, Hunkes, Holub – Klimenta, P. Nedvěd, Hlaváč – Bartovič, Kašpařík, Víšek – Špaček, Nedorost, Blatný – Ondřej, Plodek, Dušek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

PLZEŇ – PARDUBICE 1:2 (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0) v nájezdech

Branky a nahrávky: 14. Modrý (Vlasák) – 37. Kočí (Čáslava, Somík). Rozhodující nájezd Zohorna. Rozhodčí: Hodek, Jebavý – Bejček, Lhotský. Diváci: 7 345.

1. Vítkovice 5 1 0 0 0 24:6 17
2. Plzeň 1929 4 0 0 1 1 14:13 13
3. České Budějovice 3 1 0 1 1 23:14 12
4. PSG Zlín 3 1 0 0 2 16:13 11
5. Třinec 3 0 0 1 2 17:15 10
6. Sparta Praha 2 1 0 2 1 15:14 10
7. Liberec 3 0 0 1 2 16:16 10
8. Pardubice 1 2 0 2 1 21:16 9