Zlín - Utekli hrobníkovi z lopaty. Až na čtvrtý pokus dokázali zlínští hokejisté porazit Spartu v rámci čtvrtfinále play off extraligy, když ve druhém domácím utkání vyhráli 4:2.

7.3.2009

Zlínští hokejisté se radují z góluFoto: DENÍK/Michal Šimr

Blíž postupu však mají sparťané, kteří v sérii na čtyři vítězství vedou 3:1 a další duel se hraje v úterý na ledě Pražanů.

Trenér Zdeněk Venera sáhl ke změně na postu gólmana, kde nejistého juniora Sedláčka nahradil zkušenějším Bieglem. Domácí stejně jako v pátečním duelu začali aktivně, vytvořili se řadu šancí, ale ujala se jediná – překvapivá zadovka Romana Vlacha.

Odpověď Sparty byla blesková. Ještě v téže minutě po chybě Bořuty musel Linhart ve vyložené příležitosti faulovat Netíka a sám postižený nařízené trestné střílení s přehledem proměnil 1:1.

Opět téměř zaplněný stadion musel spolknout hořkou pilulku v 18. minutě, kdy se v početní výhodě popáté v sérii prosadil Výborný.

Zlínské trápení v přesilových hrách protrhl v úvodu druhého dějství Leška, aby o 45 vteřin později dokonal obrat a zcela potrestal dvojí prohřešek Pražanů Andrašovský – 3:2. Tentýž hráč o chvíli později dokonce trefil horní tyč.

Útočně laděný hokej pokračoval i v dalších minutách, kdy své velké šance neproměnili Kubiš s Čechem, na druhé straně byli blízko vyrovnání Ton s Netíkem.

O zpestření se ve 37. minutě postarali Kučný s Podlešákem, jejichž pěstní souboj sudí ohodnotili vyloučením do konce utkání.

Klid na hole domácích dal ve 49. minutě po pěkné individuální akci zakončení blafákem do bekhendu Kubiš. A protože ve zbytku zápasu po pátečním vítězství spokojení hosté nic kloudného nevymysleli, stěhuje se série opět do Prahy.

Řekli po utkání:

Marian Jelínek (Sparta Praha): Přestože jsme rychle prohrávali, začali jsme zápas dobře. Klíčová byla přesilová hra domácích pět na tři a následně pět na čtyři v úvodu druhého dějství, kdy nám soupeř dvěma góly odskočil. Ve třetí třetině jsme inkasovali čtvrtý gól v době, kdy jsme se snažili vyvinout tlak.

Zdeněk Venera (Zlín): Utkání nám vyšlo po všech stránkách. Nechtěli jsme sérii prohrát 0:4. Celé mužstvo se odevzdalo pro co možná nejlepší výsledek. Snažili jsme se nemyslet na stav série a především odměnit fanoušky, kteří nás podporovali, i když se nám nedařilo, pěkným hokejem. Jsem rád, že se nám to podařilo, utkání se muselo líbit. A proč dostal v bráně přednost Radovan Biegl? Pro změnu a zvrat v sérii jsme vyzkoušeli snad vše, co bylo možné – stáhli hru na tři útoky, změnili sestavu. Poslední možností byl post gólmana s vírou, že Radek bude mít více štěstí. Naštěstí to vyšlo. Do Prahy pojedeme v úterý s vědomím, že nemáme co ztratit.

RI OKNA ZLÍN – SPARTA PRAHA 4:2

Třetiny: 1:2, 2:0, 1:0. Stav série: 1:3

Branky a nahrávky: 7. R. Vlach (Kubiš), 22. Leška (Nosek, Hamrlík), 22. Andrašovský (Rachůnek, Hamrlík), 49. Kubiš (Kollár, Leška) – 7. Netík z tr. stř., 18. Výborný (Vykoukal, Broš). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:9, navíc Kučný 5 min. + do konce utkání – Broš 10 min., Pilař 2× 10 min., Podlešák 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 6162. Muž zápasu: Kubiš.

Zlín: Biegl – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Rachůnek, Kollár, Andrašovský – Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský – J. Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Vlach, Hrazdíra.

Sparta Praha: Přikryl – Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec – D. Výborný, Broš, Kratěna – Ton, Langhammer, Netík – Hromas, Koreis, Hrdel – Mrňa, Podlešák, Kafka. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.