Olomoucký forvard však vzal celou situaci na sebe. Blafák do forhendu mu nevyšel, přesto nepovedeným pokusem překonal mezi betony šokovaného Kašíka. Bylo vyrovnáno 1:1.

A Zlín od té doby ležel na lopatkách.

Berani totiž bezprostředně předtím neproměnili sto dva vteřin dvojnásobnou přesilovku pět na tři. „Byl to zlomový moment,“ věděl kouč Olomouce Zdeněk Venera.

„Bylo vidět, že je to nalomilo.“

Běžela 32. minuta třetího zápasu předkola play-off hokejistů Aukro Berani Zlín proti Olomouci, když hosté ve vlastním oslabení kuriózním gólem zlomili bitvu na svou stranu.

„To, že jsme neproměnili přesilovku, jedna věc. Ale daleko horší je, že jsme se dopustili takové fatální chyby. Zvlášť se soupeřem, se kterým padá málo branek,“ nechápal kouč Zlína Robert Svoboda, jehož tým stojí na pokraji vyřazení z play-off.

Druhým hrdinou Hanáků byl totiž Miroslav Holec, který ve 43. minutě v jedné ze čtyř olomouckých početních výhod svou druhou trefou v sérii rozhodl. A už v sobotu může slavit postup do čtvrtfinále play-off.

„Série je pořád vyrovnaná. I dnes se zápas mohl zhoupnout na stranu Zlína. Neznamená to vůbec nic,“ odmítal Venera předčasné oslavy.

Zato ve zlínské kabině mají nad čím přemýšlet. Bukarts a spol. ještě v sérii nevyužili jedinou přesilovku. V pátek jich hráli hned šest, z toho jednou pět na tři. Lišák Venera má svůj bývalý tým dokonale přečtený.

„To tak někdy vyjde. Máme silnější stránku v oslabení než v přesilovkách. Je to charakter týmu. Jsou to bojovníci,“ vypíchl Venera.

Zato v základní části produktivní stálice žlutomodrých Bukarts s Okálem dál střelecky mlčeli.

O jedinou trefu Zlína se v pátek večer postarala opět čtvrtá formace, když Klhůfek si za brankou pohrál s Irglem a jeho přihrávku před branku zakončil Sedláček. Čtvrtá formace se prosadila už potřetí v sérii.

„Chybí nám produktivita v přesilovkách těch hráčů, kteří v sezoně tým táhli. Je to o štěstí, ale dobří hráči by to měli v play-off potvrdit. To se nám nedaří,“ ví Svoboda.

Jenže zatímco Kohouti včera málem „sežrali“ led, Beranům něco chybělo.

„Nebyl tam ten drajv,“ uznal Svoboda, který už ve druhém zápase za sebou postrádal nemocného beka Noska. Prodlouží si Berani sezonu?