PARDUBICE – ZLÍN 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Pardubice vstoupily do utkání očekávaným náporem, nicméně první branky se dočkaly už v šesté minutě hry. To po deseti vteřinách využil přesilovou hru Balaštík, jenž dorážel ránu Galvase.

Také do druhé dvacetiminutovky vstoupili Východočeši snahou o nápor, vyjádřením jejich útočné aktivity však byla Rolínkova tyč z poloviny zápasu. Se všemi dalšími pokusy si pochytal ve velké pohodě chytající gólman Igor Murín. Jeho slovenský protějšek Lašák naopak neodolal dalšímu úderu Balštíka, jemuž poslal milimetrovou přihrávku při přečíslení dva na jednoho kapitán Okál.

Druhý Balaštíkův zásah v utkání se ukázal jako rozhodující. Hosté ovládli ledovou plochu a čtyři minuty před druhou pauzou zvyšoval na tříbrankový rozdíl obránce Lubomír Vosátko. Zlínskou pohodu pak před odchodem do kabin dokumentoval útočník Martin Čech, jehož vyzval ke skórování jeho jmenovec Martin.

Před poslední třetinou vystřídaly oba týmy své brankáře. Murína nahradil Jakub Čech, Lašáka zase Hylák. Oba ale čisté konto neudrželi. Čecha překonal nejprve Tvrdík, poslední slovo však měli hosté ze Zlína. O poslední branku v utkání se postaral důrazný Andrašovský. Berani tak na pardubickém ledě zvítězili poosmé v řadě.

Rostislav Vlach: „Od stavu 1:0 byl zápas v našich rukou. Můj tým zaslouží za výkon ocenění.“

Branky a asistence: 52. Tvrdík (Cetkovský) – 6. Balaštík (Galvas), 35. Balaštík (Okál), 37. Vosátko (M. Čech), 40. F. Čech (M. Čech), 58. Andrašovský (Okál). Rozhodčí: Minář – Hejduk, Rittich. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváků: 8763. Muž zápasu: Murín Igor.

Pardubice: Lašák (41. Hylák) – Snopek, Linhart, J. Nakládal, Havíř, Šeda, J. Kolář II. – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Tvrdík, Pucher, Somík – J. Kolář I., Koukal, Starý – Cetkovský, Zohorna, Bláha.

Zlín: Murín (41. J. Čech) – Galvas, Hamrlík, Ďurák, Nosek, Lučka, Vosátko – Balaštík, Leška, Rachůnek – Okál, M. Čech, Andrašovský – M. Pšurný, Balán, R. Pšurný – Kubiš, Vlach, F. Čech.