Schopný technicky založený útočník s dobrou střelou hrál na třech světových šampionátech. Pokud se podaří vyřídit transfer z KHL, poprvé naskočí v české extralize v pátek proti Chomutovu. Ve Zlíně podepsal smlouvu do konce sezony 2015/2016.

„Robertse jsme viděli v několika zápasech a taktéž Kuba Sedláček nám podal velmi příznivé reference na jeho adresu. Jsme přesvědčeni, že nám pomůže v naší současné situaci, tak aby tým dosáhl předsezónního cíle a dostal se do vyřazovacích bojů play," uvedl pro oficiální klubový web jednatel PSG Zlín Patrik Kamas.

Burkarts odehrál v letošním ročníku KHL v dresu Dinamo Riga v jednom týmu se zlínským odchovancem Jakubem Sedláčkem a letos odehrál sedm zápasů, ve kterých vstřelil dva góly. V extralize je nováčkem, ovšem zůčastnil se v dresu Lotyšska tří světových šampionátů, kde odehrál 16zápasů a vstřelil tři branky. Jeho lotyšský parťák přidal ještě jednu účast navíc a na kontě má jeden gól a čtyři asistence.

„Po sedmi letech angažmá v týmu Dinama jsem neviděl další perspektivitu pro růst své kariéry. Hledal jsem nové angažmá s cílem zlepšit se a ukázat své dovednosti, protože v Rize dostávali stále více prostoru jiní hráči. Cítím, že můžu být mužstvu prospěšný ještě více. Jsem rád, že budu hrát českou extraligu právě za Zlín," řekl Roberts Bukarts.

Roberts Bukarts

Narozen: 27. června 1990 v Jumalu (25 let). Post: Útočník. Národnost: Lotyšsko. Výška: 184 cm. Váha: 84 kg.

Bývalé kluby: SK Saga, SK LSPA/Riga, HK Riga 2000, Texas Attack, Křídla sovětů, Metalurg Liepaja, Dinamo Riga.

Největší úspěchy: mistr ligy Lotyšska (06/07), bronzový medailista Lotyšska (14/15), zlato, stříbro z mistrovství světa do 20 let sk. B. (05/06, 07/08).

KHL: 225 zápasů, 27 gólů, 28 asistencí, 58 trestných minut.

Mistrovství světa: 16 zápasů, 3 góly, 0 asistencí.

MS 20: 12 zápasů, 10 gólů, 3 asistence.

Celkem v reprezentaci: 57 zápasů, 17 branek, 10 asistencí.