Jako vždy ze Zlína na světový šampionát vyráží početná skupina zástupců, ne jinak je tomu letos.

Kluk z Baťova města Zdeněk Hábl se v českém dresu postaral v duelu proti Japonsku údajně o nejhezčí český gól dosavadního průběhu turnaje.

Češi porazili outsidery z Itálie 4:1 a Japonska 5:0, pak ale nestačili na Kanadu (1:5). V semifinále se tak v pátek od 21:30 hodin českého času utkají s USA.

Hned šest zástupců pak má Zlín ve slovenském národním týmu. Brankáře Pastuchu a v poli hrající Ferenčík, Korman, Turic, Ligda (kapitán Zlína) a Martin Joppa (kapitán Slovenska).

Hokejoví Berani.
Berani odtajnili kádr: Zůstává Köhler nebo Sedlák. Co Finové a brankáři?

Slováci jakožto nováček v elitní divizi na úvod neměli nárok proti Spojeným státům a Číně, pak ale nastal obrat. Do Calgary konečně dorazila mega hvězda v podobě Martina Joppy, jenž zkraje turnaje chyběl kvůli narození syna.

Jak je důležité míti Joppu poznal Zlín v letošním ligovém ročníku, kdy zraněný snajpr skoro nehrál a Ševci se výsledkově trápili. A teď to poznalo i Slovensko. Šestadvacetiletý útočník třemi góly a asistencí zařídil obrat z 0:2 na 4:2 ve třetí třetině proti Jižní Koreji.

Zlínští slede hokejisté v barvách rodného Slovenska. Na snímku zleva: Slavomír Ferenčík, Martin Joppa, Marian Ligda, Dávid Korman a Róbert Turic.Zlínští slede hokejisté v barvách rodného Slovenska. Na snímku zleva: Slavomír Ferenčík, Martin Joppa, Marian Ligda, Dávid Korman a Róbert Turic.Zdroj: Igor Kupco

A včera v přímém souboji o udržení v elitní divizi dvěma góly dovedl svůj tým k výhře 2:1 nad Itálií.

V neděli v 1:30 hodin ráno se tak Slovensko utká o konečné 5. místo s Koreou. Češi se Zdeňkem Háblem si v neděli večer zahrají některý z duelů o medaili.

Zlínský sledge hokej na své odchovance může být opět hrdý.