Zde je výtah nejzajímavějších otázek:

Jak velký pohyb hráčů očekáváte mezi Zlínem a vsetínskou farmou?

Momentálně ve Vsetíně působí Mokrejš, Matějka a Matula. Uvidíme, jakou budou mít formu hráči, kteří jsou momentálně v základním kádru našeho týmu. Nikde není napsáno, že se počet hráčů působících ve Vsetíně může obměnit či rozšířit.

Myslíte, že příští rok může mít zlínský hokejový klub rozpočet i 100 milionů ko­run?

(Úsměv.) Vzhledem k momentální celosvětové ekonomické krizi tuto sumu považuji za vyloučenou. Jedna věc je rozpočet, druhá je jeho naplnění! Současný rozpočet klubu se pohybuje okolo 80 milionů korun. Jeho konečnou výši může ovlivnit počet vítězných utkání a s tím spojená výše prémií pro tým.

Zlínský klub skrz generálního sponzora PSG, který také podporuje, přiznal možnou spolupráci s Magnitogorskem. Může někdo přijít na hostování nebo přestup z Ruska?

Momentálně to není aktuální. Uvidíme do budoucna.

Jak budete řešit zájem velkého počtu fanoušků Komety, který jistě převýší kapacitu? Bylo by jistě nepříjemné číst, že jsme je odmítli pustit na stadion, jako tomu bylo v minulé sezoně v play off I. ligy v Mladé Boleslavi.

Vzhledem k tomu, že na domácí půdě hrajeme až ve druhé čtvrtině, tak jsme se touto problematikou ještě detailně nezabývali, ale určitě najdeme řešení ke spokojenosti fanoušků obou stran. Do volného prodeje půjde cca čtyři tisíce vstupenek.

Koho považujete za největší favority letošního ročníku extraligy? Bude stejně tak vyrovnaná jako v minulé sezoně?

Myslím si, že letos budou větší rozdíly mezi jednotlivými týmy. Těžko hledat největšího favorita, ale určitě bych mezi ně řadil Spartu, Vítkovice a snad i náš tým.

Je současná podoba kádru již konečná? Neuvažujete v souvislosti s nejistou dobou rekonvalescence Jardy Balaštíka o jejím posílení?

Náš kádr je v letošní sezoně dostatečně široký, takže nás výpadek některého z hráčů nijak vážně neohrozí. Nechci tím říci, že by nám Jarda nechyběl. Nedá se nic dělat, musíme to nahradit zvýšenou bojovností, obětavostí …

Jak jste spokojený s přípravnými zápasy? Jak se vám líbí mladí hráči, kteří se rok od roku zlepšují?

Přípravné zápasy proběhly vcelku podle našich představ, jen je škoda, že jsme přípravu nedokázali završit ve finále Tipsport cupu. Mladí hráči se snaží využít své šance a uplatnit se v základní kádru, a je vidět, že rychle vstřebávají dovednosti starších matadorů.

Výpady Vítkovic, zejména jejich trenéra vůči Balaštíkovi, jsou nad rámec slušnosti a i práva. Klub „zvažuje“ trestní oznámení. Nemělo by se jednat razantněji? Takhle vzniká představa, že vůči klubu ze Zlína si lze naprosto vše dovolit.

O podání trestního oznámení na hráče Stehlíka je více méně rozhodnuto, a co se týče výpadu pana Hadamczika, tak ty bych ponechal vlastnímu úsudku fanoušků.

Kdy budou v prodeji suvenýry se znakem PSG?

Vzhledem ke změně generálního sponzora je v této oblasti maličké prodlení. Do 14 dnů by se měly suvenýry s novým logem objevit v prodeji.

Bude srdcař zlínského hokeje Petr Čajánek v příští sezoně už hrát za Zlín?!

S Petrem jsme pravidelně v kontaktu. Zatím je o něj zájem v Rusku, kterému bohužel nemůžeme konkurovat. Uvidíme po sezoně.

Máte dva mladé gólmany, zvládnou to? Když se jim nebude dařit, máte připravenou záložní variantu?

Našim brankářům plně důvěřujeme, navíc máme pro případ krajní nouze dojednány střídavé starty vsetínského Plška, Radka Biegla (Vrchlabí) a olomouckého Žigárdyho.