Svěřenci kouče Výborného jsou u zlínských hráčů z celého extraligového společenství nejméně oblíbení. V minulých dvou letech totiž ani jednou nedokázali přes Pražany projít do semifinále. „Soupeř je nadmíru kvalitní a mám z něj respekt,“ přiznal trenér Zlína Ernest Bokroš, jenž začíná ve Zlíně svou pátou sezonu.

Pod jeho vedením mužstvu pokaždé vyšel start do soutěže a všichni v klubu si přejí, aby tomu tak bylo i letos. „Potřebujeme hned od začátku sbírat body, protože v play off prostě nesmíme chybět,“ prohlásil kapitán Miroslav Okál. „Důležitá bude podpora fanoušků. Přáli bychom si, aby hned v úvodu naplnili stadion. S jejich podporou by mohlo být snazší Spartu udolat,“ dodal sedmatřicetiletý útočník. Zlínští naposledy hráli zápas před osmi dny proti Prostějovu, po víkendovém volnu už jen dolaďovali detaily. „Věnovali jsme se hlavně hře v oslabení a v přesilovkách,“ upřesnil Bokroš.

Spartě během letní přestávky odešly ofenzivní opory Kratěna s Hlaváčem a především Hlinka. Nahradit by je měli slovenský forvard Vaic a Petr Nedvěd, jenž se vrátil ze zámoří. „Hra Sparty se ani po pohybu v kádru asi moc nezmění. Proč by trenér Výborný něco měnil, když s týmem dvakrát po sobě vybojoval titul?“ uvedl kouč Zlína.

Domácímu celku bude při premiéře scházet obránce Martin Hamrlík, který už po operaci kolena trénuje na ledě a během dvou týdnů by mohl zasáhnout do mistrovských utkání. Připraven nebude ani útočník Michal Pšurný, jemuž zatím lékaři nedokázali určit příčinu bolestí v tříselné oblasti a do konce měsíce má nařízený klid.

>> DALŠÍ ZPÁVY ZE SPORTU