Čech se ujal národního týmu společně skarlovarským Mikulášem Antoníkem, který je jeho asistentem. Ahned začátkem února je čeká Turnaj pěti, který se za účasti jejich nově složeného výběru, Finska, Švédska, Německa a Švýcarska koná vČeské republice. „Dostal jsem nabídku zatím na jednu akci, ale jsem rád, že tom můžu dělat. To se prostě neodmítá,“ řekl Zdeněk Čech, jemuž vedení týmu dvacetiletých nabídl šéf reprezentačního komise Vladimír Růžička.

Nová trenérská dvojice už oznámila nominaci na turnaj, který začne 5.února. Odva dny dříve se tým sejde vBrně. Čech do výběru přizval ičtyři své svěřence ze zlínského klubu. Na Moravě si zahraje brankář Jakub Sedláček, bek Lukáš Matula a útočníci Juraj Jurík sRomanem Vlachem. „Naši kluci tam jedou ne kvůli tomu, že jsou ze Zlína, ale proto že mají výkonnost a do výběru oprávněně patří. Už před rokem jsem tvrdil, že měli být mistrovství světa osmnáctiletých a stále si za tím stojím,“ prohlásil Čech, jenž už vminulosti umládežnických reprezentačních celků působil.

„Hráče ročníku narození 1989znám velmi dobře, takže vím, co mě čeká,“ uvedl trenér, jenž by se nebránil delšímu setrvání udvacítky. Jejím vrcholem bude vpříštím roce MS vKanadě.

Jméno nového kouče bude zveřejněno vbřeznu. „Samozřejmě bych rád pokračoval, ale kandidátů je víc.. Konečné slovo bude mít výkonný výbor,“ pravil ZdeněkČech.