„Bylo to nadprůměrně špatné," uznal hlavní kouč Rostislav Vlach.

Energie hrála dvě třetiny s chutí. Mdlé a ospalé berany přehrávala. „Nevyhovují nám dlouhé přestávky. Hůře se po nich dostáváme do tempa. Raději hrajeme obden," vysvětloval Vlach.

„Dvě třetiny byly dobré, podařilo se nám odskočit dvěma využitými přesilovkami. Naopak jsme ty soupeřovy výborně bránili," lebedil si asistent hostujícího trenéra Jaromír Kverka.

Na konci úspěšně sehraných početních výhod byl bývalý dlouholetý zlínský útočník Stanislav Balán, který dvě trefy zajistil a třetí připravil. Nejprve ve 13. minutě sklepl kotouč ze vzduchu za záda Horčičky, v polovině zápasu byl na konci přesilovkové kombinace. A to ještě ve 33. minutě byl Pohl na konci úspěšné spolupráce se Zaťovičem a Balánem. „Rozhodly přesilovky. Nám nešly, soupeř z nich vytěžil dva góly. Neměli jsme ideální start a soupeř zaslouženě vyhrál," věděl Vlach.

K jinému hodnocení mu nepomohly ani dvě trefy, kterými se Zlín dostal zpět do zápasu. Nejprve 36 vteřin před druhou sirénou v oslabení Urbanec šťastně snížil, když Závorkovi přepadl kotouč přes lapačku. „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. A to se potvrdilo. Zlín měl drtivou převahu a my jen vyhazovali na zakázaná uvolnění," poznamenal Kverka.

Nápor korunoval v 51. minutě kontaktní trefou od modré čáry Marušák. Zlín vystupňoval tlak, odvolal brankáře Horčičku, ale místo vyrovnávací trefy pojistil export tří bodů na západ Čech čtvrtou brankou Machovec. Karlovy Vary si odvezly ze Zlína první tříbodovou výhru od prosince 2007. „Jeli jsme s tím sérii ukončit," přiznal Kverka.

Karlovy Vary - PSG Zlín 2:4

Branky a nahrávky: 40. Urbanec (Čajánek), 51. Marušák (Leška, O. Veselý) 13. Balán (Zaťovič, Bičánek), 30. Balán (J. Drtina, Zaťovič), 33. Pohl (Zaťovič, Balán), 60. Vachovec (Micka, Zaťovič). Rozhodčí: Šír, Mikula Bryška, Lučan. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3924. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1.

PSG Zlín: Horčička Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Valenta, Řezníček Balaštík, Leška, O. Veselý Kubiš, Holík, F. Čech Honejsek, Čajánek, Köhler Okál, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Karlovy Vary: Závorka Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši Pohl, Balán, Zaťovič Hovorka, Vachovec, Dlouhý Micka, Roman Vlach, Kytnár M. Látal, R. Hruška, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.