Zdálo se, že vedoucí gól vás mohl nastartovat, ale měl opačný efekt, ne?

Myslím, že ne. Nastartoval nás a hráli jsme celkem dobře. Rozhodla naše produktivita. Nevyužili jsme přesilovky, naopak jsme se nechali vylučovat a následně jsme byli potrestáni.

Bylo jich devět. Není to dost?

Je, ale to už od začátku sezony. Zdá se mi, že jsme až příliš vylučovaní.

I vy jste byl jednou vyloučen, ve vašem případě celkem nezvykle za napadení. Následně byl vyloučen Petr Čajánek a Vítkovice podruhé udeřily. Nevyčítáte si to?

To by bylo nějaké potáhnutí mimo hru. Ale tohle bylo v zápalu boje před brankou. Nějak extra bych si to nevyčítal, ale každé vyloučení oslabuje tým. To neomlouvá.

V té době vás navíc Vítkovice začaly přehrávat.

Každý zápas má svůj vývoj. Záleží, jak se chyby potrestají, jak je kdo využije. My hrajeme dobře, ale nedáváme góly. V určitých fázích zápasu to není špatné, ale není to vyjádřené produktivitou.

Nepřipadá vám, že jste urazili hokejového Boha v zápase proti Kometě, kdy jste ztratili třígólové vedení a od té doby se vezete?

(Úsměv.) To bylo před pěti dny…

Ale skóre máte od té doby negativní 1:12.

S Brnem to bylo jednoznačné, protože jsme dostali góly v oslabeních. To se v hokeji přece stát může. Na Slavii víme, že to bylo špatné. Dnes začátek nebyl nejhorší, ale hraje se na góly a body a ty nemáme. Zápasy jsou v rychlém sledu, tak to musíme hodit za hlavu a snad nám pomůže, že budeme hrát venku.

Jak se vám líbí Okálovy čisté hity?

K hokeji patří. Vypadá to škaredě, ale když to bude čisté, je to v pořádku. Je to hokej.

Húževku tím paradoxně evidentně nastartoval.

To bych neřekl. (Pousměje se.) Dal dva góly, ale nemyslím, že by se tím nastartoval.