KLADNO – RI OKNA ZLÍN 3:2 (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0) v prodloužení

První třetina diváky moc nezahřála. Ve víceméně šachové partii strhli v 10. minutě výhodu na svoji stranu Zlínští.

V době, kdy byly na ledě čtvrté útoky, se dlouhým blafákem prosadil Kubiš. Když už se domácí dostali do tempa, propásli možnosti na vyrovnání Horna a Mrázek. Na druhé straně skákal puk na brankovišti i Köhlerovi.

Ve druhé části měli hlavní slovo nejproduktivnější hráči obou soupeřů. Nejprve Patera už v úvodu třetiny ramenem vyrovnal, byť až po dlouhém zkoumání videozáznamu.

„Aniž bych chtěl kritizovat rozhodčí, měl by být k záznamu utkání přiložen i sporný moment, jako je to na Slovensku. Rádi bychom se na to podívali. Tím nechci říct, že gól byl neregulérní,“ řekl trenér hostů Zdeněk Venera.

Leška ale za Paterou nezůstal pozadu, když v polovině utkání parádním bekhendem přiklonil skóre zpět na stranu hostů. Kladenský kapitán však potvrdil, že pokud někdo letos dokáže krotit Berany, tak je to on. Svým sedmým gólem do zlínské sítě podruhé vyrovnal. Ke 40. kanadskému bodu mu pomohla přesilovka pět na tři.

Ve třetí třetině si domácí nevytvořili žádnou tutovou možnost, blíž k výhře tak měli hosté, Záhorovský však zblízka nedal. V závěru utkání byl vyloučený Leška a Kladno si početní výhodu přeneslo až do prodloužení, kde se k němu přiklonilo štěstí. Když už byli hosté v plném počtu, vypálil od modré Kalla a rozhodl. Na jeho první trefu v novém roce přihrával, kdo jiný – Patera.

„Jsme rádi za dva body, ale v současné situaci je to pro nás málo,“ konstatoval kladenský asistent Petr Kasík. Venera viděl vyrovnaný zápas. „Bylo vidět, že přihořívá a v zápasech už jde o hodně. Záleželo, ke komu se přikloní štěstíčko.“

Branky a nahrávky: 21. Patera (M. Procházka, Mrázek), 35. Patera (M. Procházka), 62. Kalla (Patera) – 10. Kubiš (Vlach, Bořuta), 29. Leška. Rozhodčí: Šír – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2485. Muž zápasu: Patera

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Růžička, Novotný – Novák, Patera, M. Procházka – Čurilla, Mrázek, Bělohlav – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Stieler, Diviš. Trenér Müller.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Andrašovský – Kubiš, Vlach, Mokrejš. Trenér Venera.

(jin)