Co se nepovedlo extraligovým hokejistům RI Okna Zlín, kteří vypadli už ve čtvrtfinále play off, dokázali jejich postižení kolegové. V novodobé historii tak tým Slovanu neslyšících vybojoval již šestý titul!

Cesta k letošnímu prvenství však byla hodně trnitá. Soutěž postižených hokejistů kromě Zlína hrají ještě Plzeň (nahradila mužstvo z Prahy), Brno a Hradec Králové. Majitelem mistrovského titulu se stal vítěz základní části, ve které se všechny týmy utkaly dvoukolově systémem každý s každým.

Během pěti kol tým kouče Milana Egyeda čtyřikrát vyhrál a pouze jednou se se soupeřem rozešel smírně. Poněvadž stejný počet bodů měl ale i úřadující mistr z Hradce Králové, o novém králi muselo rozhodnout závěrečné kolo. Shodou okolností duel obou neporažených celků, které hostil Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně.

Moravanům se rozhodující krok podařil a Východočechy přehráli vysoko 7:3. „Jsme strašně šťastní, že se nám znovu podařilo získat zlaté medaile. Navíc vítězem kanadského bodování se stal náš Tomáš Hartinger,“ pochlubil se vedoucí mužstva Tomáš Šudřich, který si spolu s ostatními hokejisty mohl po vítězném zápase vychutnat mistrovský doutník.