„Majitelé v první fázi nic neodmítli, jen na mojí nabídku nebylo reagováno,“ řekl na úvod 45letý majitel reklamní agentury. „Vyhlášením výběrového řízení je jasné proč. Tehdy jsem veřejně deklaroval, že do něj nepůjdu. Bylo to ale v době, kdy jsem netušil, že majitelé přijdou s vizí, která je mě blízká a že budu vlastník licence na II. ligu mužů, kterou jsem získal z Hodonína a převedl do Vyškova. Toto jsou myslím pádné argumenty pro pochopení mého rozhodnutí,“ uvedl na vysvětlenou Hamrla.

Páteční datum (13. května – 14 hodin, pozn. red.)) je poslední, kdy je možné oficiálně podat přihlášku do výběrového řízení na generálního manažera prvoligového klubu s beranem v logu, přičemž již nyní jsou všechny zásadní věci směrem k další sezoně vyřešeny. „Pozice generálního manažera řeší v klubu úplně vše a není na jednu sezónu. Jsem totiž přesvědčen, že práce ve zlínském klubu je jako na kostele,“ cítí Hamrla.

Bývalý úspěšný zlínský hokejista a nyní hokejový agent Jaroslav Balaštík.
Balaštík před MS: Český tým vypadá moc dobře, absence Rusů nám může pomoci

Podle informací Deníku dorazily na radnici, kde zájemci musí své podklady do výběrového řízená zaslat, minimálně dvě přihlášky. „Absolutně nemám představu, kolik kandidátů se přihlásí. Každopádně očekávám, že se přihlásí někdo ze stávajícího managementu, týmu odvolaných jednatelů. Jinak by nedávalo smysl, proč tu práci dělají,“ okomentoval odchovanec zlínského hokeje.

S čím v pondělí odpoledne předstoupí před výběrovou komisi, nyní neprozradil. „To si nechám pro komisi. Pokud budu vybrán, rád ji veřejně odprezentuji,“ dodal s úsměvem Robert Hamrla.