Ryze finálové ambice však ve Zlíně nemají. „Vždy chceme získat co nejvíc, ale na druhou stranu pro nás podobné zápasy nejsou klíčové. Na prvním místě je příprava, ale i v ní chceme vyhrávat,“ zdůraznil hlavní kouč Zdeněk Venera, jenž měl již o sestavě jasno. „Do branky se postaví Sedláček a měli by nastoupit i všichni klíčoví hráči,“ předpokládá kouč.

Loňský duel ve skupině s Vítkovicemi se nechvalně „proslavil“ vypjatým závěrem a knokautem Stehlíka na kapitána Balaštíka, jenž kvůli vážnému zranění očnicového oblouku nestihl start soutěže. „Do zápasu přece nemůžeme jít s tím, že se někdo zraní. To bychom nemohli ani trénovat,“ namítá Venera.

Nenasadí však již jednoho z uchazečů o místo v áčku a navrátilce ze zámoří Tomáše Rachůnka, jenž se vrátil ze soustředění v Popradu, kde čekal na rozhodnutí hrát KHL Lev Hradec Králové. „Podle posledních informací, které máme, po návratu z Popradu a reprezentačního kempu mu agent na tuto sezonu domluvil angažmá v prvoligovém Znojmě. Takže s ním pro letošní ročník již nepočítáme,“ odtajnil odchod nadějného forvarda zlínský sportovní manažer a lodivod v jedné osobě.

Rachůnkův odchod nemusí být posledním. Podobná situace je i u dalšího pokračovatele slavného rodu Zdeňka Okála. „Jeho agent na nás tlačí, abychom se s ním domluvili. Na konci tohoto týdne kádr zúžíme. Hrajeme šest zápasů, takže všichni hráči dostanou spoustu prostoru se ukázat,“ vzkazuje Venera svým svěřencům.

Zároveň však nedokáže odhadnout, kolik hráčů uslyší nemilou zprávu o vyřazení z extraligového kádru. „Máme spoustu juniorů, takže ti by případně pokračovali dál ve své věkové kategorii. Mužstvo jimi spíš doplňujeme. Ale počkejme si, jak to dopadne,“ uvedl Venera.

V tomto týdnu Berany čeká rovných pět z celkového počtu 14 zápasů. Kromě dnešního střetnutí se utkají i s Vítkovicemi a zúčastní se tradičního Rona Cupu v Trenčíně.

Program zápasů PSG Zlín v Tipsport Cupu – sk. D: 10. srpna s Olomoucí (18), 12. srpna ve Vítkovicích (17), 18. srpna s Třincem (18), 24. srpna v Brně (18).