„Nejde o to, že bychom snad neměli peníze. Ale v době, kdy si všichni musejí utahovat opasky, by nevypadalo dobře, abychom za kampaň příliš utráceli,“ vysvětlil na tiskové konferenci lídr sociálně demokratické kandidátky Jiří Havel.

Sociální demokraté se tak museli vzdát největšího lákadla, kterým chtěli přitáhnout pozornost voličů, koncertu americké zpěvačky Madonny. „Její gáže přece jen není z nejnižších,“ povzdechl si Havel.

O hity popové legendy však nakonec návštěvníci středeční zlínské akce ČSSD nepřišli.

„Vyřešili jsme to velmi elegantně. Udělali jsme si průzkum mezi našimi vrcholnými členy ve Zlínském kraji a ukázalo se, že místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková má skutečné zlato v hrdle,“ pokračoval Havel.

Hotel Moskva se tak stal svědkem hudební události roku. Senátorka Gajdůšková nastoupila na scénu za tónů písně Like a Virgin a pokračovala dalšími hity americké zpěvačky. Asi třicítka seniorů, kteří se na předvolební soirée ČSSD dostavili, se postupně dostávala do varu a na konci již všichni tančili a aplaudovali. „Mně se nejvíce líbilo to Voditfílslajkforegrl,“ pochvalovala si jedna z účastnic.

Se svým výkonem byla spokojená i samotná senátorka. „Pěvecky to nebylo zas tak těžké, pohybově to ale bylo trochu náročnější,“ podělila se Gajdůšková v zákulisí o své pocity a setřela si z čela krůpěje potu.

Kdy budou mít lidé další možnost zhlédnout její vystoupení, zatím nevěděla. „Teď je totiž řada na Zdeňovi Škromachovi. Nacvičuje si koncert Robbieho Wiliamse,“ vysvětlila senátorka. „Už to má skoro vypilované, prý už jen potřebuje shodit asi tak jedno nebo dvě kila, aby se vlezl do těch jeho kožených kalhot,“ uzavřela.

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě.