„Přišlo mi fádní dosavadní známkování, a tak v něm chci udělat změnu. Dodají mi tištěná vysvědčení žáků, ale ta si nechám a každému jen slovně jeho celoroční práci okomentuji. Každý to pak sám může doma interpretovat rodičům,“ sdělil hejtman. Přispěje to po-dle něj k větší pohodě žáků o prázdninách a spokojeni mají být i jejich zákonní zástupci.

Systém, který Mišák prosazuje, se však nelíbí radnímu pro školství Josefu Slovákovi (ODS). „Mišák všem študákům nasliboval výlet do funkcionalistického Zlína, který socialističtí radní mimo jiné prosadili zaplatit z rozpočtu kraje. Zahlédl jsem ale i jeho zápisky, jak chce místo výborný až nedostatečný studenty hodnotit. Měl tam napsaná slova šprt, rozumbrada, flegmouš, flákač a omezenec, což podle mě není zrovna košer,“ poznamenal. Skutečnost má mít podle něj ale i politický dopad.

„Chtějí pak žáky přemlouvat, aby doma vyřídili, že díky působení ČSSD letos prostě nemohli dostat špatnou známku. Aspoň si to Standa šuškal s jejich radní Kovaříkovou. Prostě si chtějí jen prosazovat své stranické zájmy v supervolebním roce,“ míní Slovák. Děsí se prý navíc i toho, co má nastat, až studenti v září znovu usednou do lavic.

Námitkám se ale Mišák brání. „Co je na tom, že mají v ten den učitelé přečíst studentům pozdravný dopis hejtmana kraje? Chci v nich vzbudit sebevědomí, tak je oslovím jako odpovědné mladé lidi. Prostě: Milí budoucí voliči,“ uvedl hejtman.

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě.