Majitelem jmenovky se nakonec stal náměstek primátorky a Úlehlův spolustraník Hynek Steska. „Mám natrhlý rukáv, ale naštěstí to není moc vidět. Za pocit, že mám před sebou takový nápis, bych dal cokoliv,“ svěřil se Steska.

Pravda je, že ještě během debaty schytal pár šťouchanců zprava od radního Zdeňka Blažka (ODS), který jej po celou besedu atakoval. Modřiny se ovšem prý rychle zahojí, a Steskovi zůstanou na památku krásné fotografie s vybojovanou cedulkou.

Tak spokojení už nebyli lidé v sále. „Vzor si z nich brát rozhodně nebudu. Navíc bych tu měla raději živého Úlehlu,“ netajila rozčarování Jaroslava Tomšová z Želechovic při schovávání památníčku. Na setkání prý totiž přišla hlavně kvůli poslanci. I podle dalších obyvatel bylo zjevné, že jsou zástupci města nervózní a roztržití a nevěnují se debatě. „Občas se vpředu ozývá i nadávka či zasyknutí,“ komentoval jeden z přítomných reportérů v přímém přenosu televize.

Stejně tak se chování příliš nepozdávalo radnímu Josefu Devátovi (Volba pro Zlín), který seděl Steskovi po levici. Devát se držel hesla spřátelené KDU-ČSL nazvaného Klidná síla. „To se zase hoši vytáhli,“ kroutil bezmocně hlavou Devát.

A protože bývá poslanec Úlehla často zaneprázdněný, může se situace opakovat hned při příštím veřejném setkání. Aby se tentokrát plně věnovali občanům, sestavili si raději na magistrátu hned ten večer pořadník. „O jmenovku jsme losovali. Příště ji budu mít před sebou já. Jen doufám, že Tomáš zrovna nepřijede,“ obává se radní Karel Jankovič (ČSSD).

HOUPAČKA: Nepřítomný poslanec zavinil rvačku

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě