„Abych Irenku trochu uklidnil, musel jsem se proto i v předstihu vrátit z příjemného tureckého soustředění zlínského hokejového klubu, kde jsem nemohl chybět. Když jsem jí po příjezdu sehnal autogram od mladého režiséra Buñuela a domluvil s ním schůzku, trochu to pomohlo,“ poznamenal první náměstek primátorky Martin Janečka (ČSSD).

Že by natočení filmu městem byl dobrý nápad, si prý není jistý. „Ondrová chce samozřejmě hrát hlavní roli, a jak sama říká, měla by to být taková hodná královna, proti které jsou všichni ti zlí. Chudí poddaní ji přitom ale mají rádi a pomohou jí nástrahám nedobrých odolat,“ povzdechl si.

Sám prý nejen kvůli námětu možnost vzniku filmu na pondělním jednání městské rady kritizoval. „Nevadilo by mi, že se z rozpočtu za něj vyhodí šestatřicet milionů, ale přišlo mi, že lidé si tentokrát zbytečnosti jejich vynaložení možná už všimnou. A to je před volbami,“ poznamenal.

Primátorka natočení celovečerního snímku hájí. „Film má být skvělou reklamou pro město. Znáte snad jiný snímek, kde by radní ztvárnili všechny hlavní role pohádkového příběhu?“ upozornila. Janečkovi podle ní vadí spíše úloha, kterou dostal. „Nelíbilo se mu, že má být královnin neposlušný kašpárek,“ podotkla Ondrová.

To však Janečka ostře popřel. „Naopak, role podceňovaného člověka v pozadí, který ale ve skutečnosti ovlivňuje veškeré dění, mi vyhovuje,“ oponoval Janečka. Jeden z nápadů primátorky však podporuje. „Jako svůj pohádkový hrad si vybrala nedokončené zlínské Kongresové centrum. Dá se proto čekat, že konečně i ona bude tlačit na to, aby se co nejdřív dostavělo,“ uvedl Janečka.

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě.