„Nápad se vylíhl v hlavě jednoho našeho příslušníka. Už jej nebavilo kvůli běžné kontrole skákat mezi zběsile projíždějící automobily,“ potvrdila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Inspiroval se prý z různých demonstrací. „Tam se pro větší bezpečnost a lepší ovladatelnost situace používají různé zábrany. Nejprve sice koketoval s těžkou technikou, pak se ale přiklonil k využití zátarasů,“ popsala mluvčí. Podle jejích informací si díky nim mohou na pokutách značně finančně přilepšit, postihnou totiž mnohem více narušitelů zákona. A navíc ušetří za léčení napadených a zraněných policistů.

„V databázi jsme si vyhledali nejvíce neukázněné řidiče a nabídli jim práci. Jeden z nich tedy získal za odebrané řidičské oprávnění nové zaměstnání,“ vyzdvihla Bartíková.

Podle psychologa Petra Zamračeného to však může vyvolat rozporuplné reakce. „Člověk se s rozvojem civilizace stále více stylizuje do pozice pána tvorstva s nepopiratelnými právy a každé omezení jeho osobních svobod může vyvolat konflikt,“ naznačil s tím, že stále více lidí si u nás po vzoru amerických občanů pořizuje různé druhy zbraní a munice. A také mohou vznikat zácpy, což řidiče ještě více znervózní.

Toho se však policie nebojí. „Zatím jsme tento nápad otestovali v praxi pouze dvakrát a hned přinesl překvapující výsledky. Takže co nevidět se stane součástí běžných silničních kontrol,“ uvedla Bartíková. Jak však dodala, musí ještě vychytat mouchy. „Zatím se toto opatření dá používat pouze na úsecích, kde řidiči nemají možnost se kontrole vyhnout,“ posteskla si mluvčí. Mají se tedy řidiči opravdu začít bát?

„Vůbec jsem o tom nevěděl, ale nelíbí se mi to. Ještě chvíli a budou nás policisté za rychlou jízdu místo pokut střílet jako králíky,“ rozčílil se zlínský automobilista Bohdan Matuška.

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě.