Jako člen vlády si velmi často kupoval exkluzivní výrobky světových návrhářských značek. A exkluzivní byly i ceny těchto kravat. Jako řadový poslanec si ale již takový rozmar nemůže dovolit.

„Já jsem si ale všimla, že i přesto má stále nové a nové kravaty,“ uvedla zlínská senátorka Gajdůšková. Škromachovy oděvní doplňky proto začala bedlivě sledovat. „No a teď mi to všechno došlo. Všimla jsem si totiž, že na sobě měl kravatu, kterou jsem před pár dny viděla u krku prezidenta Klause během volby na Pražském hradě,“ odhalila pozorná dáma.

„To znamená, že Zdeněk dostává od Klause vyřazené kravaty,“ řekla s dramatickým tónem v hlase. A to se senátorce, která navrhla na prezidenta Klausova protikandidáta Jana Švejnara, ani za mák nelíbí. „Už jsem to nahlásila Jiřímu (Paroubkovi – pozn. redakce)!“ dodala.

Zdeněk Škromach nakonec přiznal, že senátorka má pravdu. „Je to tak, pan prezident mi skutečně občas dá kravatu, která ho už přestane bavit,“ řekl červenající se poslanec.

Dodal, že se na tom skutečně domluvil během prezidentské volby. „Všiml jsem si, jaké tam všichni mají krásné kravaty,“ popisoval Škromach. „Tak jsem šel do hloučku za ministry Langerem a Bursíkem a říkám: Ivánku, kamaráde, nevíš, kde se dá lacino sehnat nějaká hezká kravata?“ pokračoval. „A on na to: No, můžeš ji ukrást, ale víš, kolik lidí už kvůli tomu šlo bručet?“

Celá věc pak podle něj skončila tím, že mu ministři poradili právě to, aby poprosil prezidenta, který prý už má stejně tolik kravat, že je přehazuje vidlemi. „No a on mi vyhověl. Je to od něj moc milé, jen z nich musím vždycky ještě odpárat modrého ptáka,“ uzavřel Škromach.

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě