„Pamatuji se jen, že začala mluvit paní primátorka a pak mi ztěžkla víčka a probudil mě až okolní ruch o přestávce na oběd,“ svěřila se zastupitelka Svatava Nováčková (nezařazená).

Lépe na tom nebyl ani Ondřej Kapusta (ODS), který na zastupitelstvu sedí po její pravici. „Bylo to silnější než já, nemohl jsem se přemoci. Jakmile začala Irena mluvit, přepadl mě sladký spánek,“ přiznal stranický šéf primátorky.

Z ankety Zlínského deníku mezi zastupiteli vyplynulo, že s podobným problémem se potýkají čtyři pětiny volených zástupců.
S vysvětlením zvláštního jevu přišel první náměstek primátorky Martin Janečka (ČSSD). „Primátorka má stejnou barvu hlasu i intonaci jako Ovčí babička z toho večerníčku,“ uvedl politik. „A zkuste při tom vydržet vzhůru,“ dodal a rozhodil rukama.

S jeho teorií se posléze ztotožnili i ostatní zastupitelé. „Martin to řekl přesně, je to celá Bohdalka,“ přitakával radní Zdeněk Blažek (ODS). Ten je jedním z mála členů zastupitelstva, kteří líbeznému hlasu odolávají. „Mám malou dcerku, která samozřejmě sleduje večerníčky, takže už jsem imunní,“ pousmál se Blažek.

Primátorka Irena Ondrová (ODS) Zlínskému deníku přiznala, že o problému ví. „Asi je to způsobeno i tím, že jsem zvyklá číst dětem pohádky,“ řekla primátorka, která kdysi pracovala v mateřské škole.

Hlava radnice už ale má plán, jak spící kolegy probouzet. „S tajemníkem jsme se dohodli, že do zastupitelských židlí zapojí elektrické rozvody. A já budu mít na stole tlačítko, kterým budu moci dát těm spícím lehké elektrické šoky,“ sdělila spokojeně primátorka.

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě