Incident se odehrál o půl druhé odpoledne v trolejbusu linky šest u zastávky Malenovice-ZPS u zastávky Malenovice-ZPS.

„Cestující bez platného jízdního dokladu fyzicky napadl a zranil revizorku,“ přiblížil mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota.

Podle svědků přibližně pětatřicetiletá revizorka požádala muže o předložení jízdního dokladu, načež se cestující pokusil o útěk a snažil se otevřít dveře trolejbusu. Ve snaze uprchnout muž revizorku silně udeřil do hlavy a ramene, čímž jí způsobil zranění.

Opilý kriminálník vyhrožoval s nožem v ruce majiteli restaurace smrtí.
Opilý kriminálník vyhrožoval s nožem v ruce majiteli restaurace smrtí

Přivolaní policisté muže podezřelého z napadení zadrželi a převezli do policejní cely. „Agresor s policisty nespolupracoval a nechtěl jim sdělit svou totožnost,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po několika hodinách policisté zjistili, že se jedná o osmačtyřicetiletého muže z Uherského Brodu. Ten je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, výtržnictví a ublížení na zdraví za což mu hrozí až tři roky vězení.

Kvůli napadení revizorky a následnému zásahu policie a záchranné služby musel být trolejbusový spoj na lince 6 od zastávky Malenovice-ZPS zrušen. Byl nahrazen jiným vozem až ze zastávky Náměstí Práce.