Ve středu 29. května po půlnoci vyjížděla hlídka z Jižních Svahů do ulice Na Honech III, kde se nočním sídlištěm rozléhal hlasitý křik. Krátce po příjezdu strážníci zjistili, že zde došlo k potyčce mezi 41letou ženou a jejím bývalým přítelem. Příčinou měl být nový vztah dotyčné, která je pro strážníky také "známou firmou".

Muž posilněn alkoholem, v krvi mu kolovalo 1,9 promile, řešil s bývalou partnerkou příčiny krachu vztahu.

„Padaly při tom facky a trhalo se oblečení,“ popsal mluvčí Městské policie Zlín Pavel Janík. Do věci se chtěl vložit také její současný přítel, ale zabránila mu v tom přítomná hlídka strážníků.

Necelých dvanáct hodin po nočním incidentu stejný muž napadl v obchodním centru na náměstí Míru pracovníka ostrahy.

„Po příjezdu strážníci zjistili, že mají opět co do činění s aktérem večerní potyčky. Opět byl v podnapilém stavu a jeho původním záměrem byla krádež pánských kalhot,“ pokračoval Janík.

Zloděj si kalhoty natáhl pod oblečení, ale pravděpodobně při nešikovném pokusu o odstranění bezpečnostního čipu si způsobil krvácivé poranění na ruce. Svoji krev pak začal jako smyslů zbavený utírat do vystavených oděvů, které byly rozházené všude kolem. Jeho jednání pak vyvrcholilo napadením pracovníka ostrahy, který ho pomocí dalšího zaměstnance zpacifikoval a předal strážníkům.

„Agrese muže se záhy projevila také vůči hlídce strážníků. Ta byla nucena použít donucovací prostředky. Zuřivec zkrotl až v poutech na rukou. K bezpečnému vystřízlivění byl transportován do protialkoholní záchytné stanice,“ dodal mluvčí městské policie.

Protiprávní jednání agresivního zloděje bude mít nyní dohru. Kromě trestu za přestupky proti veřejnému pořádku, občanskému soužití a majetku se bude rozhodovat také o náhradě škody. Ta, kterou způsobil v obchodě s oděvy, přesahuje osm tisíc korun.